W dzisiejszą niedzielę świętujemy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kościół przypomina nam prawdę, że Jeden Bóg jest jednocześnie wspólnotą trzech kochających się Osób: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Kiedy czynimy znak krzyża, wyznajemy wiarę w Boga w Trójcy Jedynego. Od tego wyznania zaczynajmy każdą modlitwę, dzień, pracę, a nawet posiłek. Bóg zaprasza nas dzisiaj, byśmy zgłębiali Jego tajemnicę – nie tyle rozumem, ale kochającym i wierzącym sercem. Zaprasza nas, byśmy oddawali Mu chwałę w codzienności. Odpowiedzmy na to zaproszenie. Wzywa nas przecież największa Miłość.
Dziś również – święto Nawiedzenia NMP – zakończenie nabożeństw majowych – z procesją o 15.30. Serdecznie zapraszamy dzieci sypiące kwiatki, dzieci pierwszokomunijne, niosących feretrony i sztandary.
Miesiąc czerwiec jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – Litania do Serca Pana Jezusa w tygodniu po Mszach św. wieczornych, w poniedziałek po porannej.
W poniedziałek – 1. VI. – wspomnienie św. Justyna, męczennika – Dzień Dziecka – wszystkim dzieciom naszej parafii składamy serdeczne życzenia: dużo Bożej radości i opieki Matki Bożej na każdy dzień. Z tej okazji nasze dzieci zapraszamy dziś na 17.30 – przy naszym kościele będą darmowe lody, wata cukrowa oraz słodki poczęstunek.
W czwartek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA
/BOŻE CIAŁO/.
Msze św. jak w każdą niedzielę: o 8.00, 10.00, 11.30, 16.15. Po Mszy św. o 11.30 pójdziemy w procesji z Jezusem Eucharystycznym ulicami naszej parafii – osiedlem Witkowice Nowe i ulicą Nowa Górka. Ołtarze u P. BRATKÓW – pomoc mieszkańcy ulic: Suche Łąki, Nowa Górka, Koło Białuchy i os. Witkowice Nowe, u P. SOŁTYSÓW – pomoc mieszkańcy ul. Dożynkowej i pozostałych, u P. LIPSKICH – pomoc mieszkańcy Marszowca i u P. WOLAKÓW – pomoc mieszkańcy Górki Narodowej.
Pomóżmy sobie wzajemnie w ich przygotowaniu. Kto nie może pomóc fizycznie może złożyć ofiarę na kwiaty. Udekorujmy wszystkie nasze domy dając wyraz naszej wierze. Serdecznie wszystkich zapraszamy na procesję – szczególnie niosących feretrony i sztandary, harcerzy, dzieci pierwszokomunijne, dzieci klas IV, dzieci do sypania kwiatków oraz Żywy Różaniec ze świecami.
W I piątek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika – nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o 7.00 i o 18.00. Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy uczniów klasVI i VII.
O 16.30 – Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci św. od 15.45.
Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.
Okazja do spowiedzi św. dorosłych i młodzieży w środę i piątek – od godz. 17.15.
Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę w piątek od godz. 17.20.
Wyjątkowo w I piątek – po Mszy św. wieczornej zebranie rady parafialnej – zapraszamy także wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii.
W I sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św..
Przy wyjściu proszę zabrać bezpłatną gazetę „Dobre Nowiny”.
Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę parafialną do Kalwarii Zebrzydowskiej, Hałcnowa, Koniakowa, Wisły, Szczyrku i Rychwałdu we wtorek 9.VI – koszt około 150 zł /w tym obiad/ – zapisy po Mszach św.. do 4.VI.
Dziewczęta i chłopców w wieku 10 – 15 lat – zapraszamy na katolickie obozy na Kaszubach – szczegóły na plakatach.
Nasza służba liturgiczna prowadzi stoisko z lodami, watą cukrową, popcornem – kwestując na wyjazd wakacyjny.
Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, szczególnie Marianom i Leszkom – składamy serdeczne życzenia – wielu potrzebnych łask.
Wszystkim dobrodziejom i darczyńcom naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie. Serdeczne „Bóg zapłać” – za obecność i świadectwo naszym jubilatom, za czuwanie modlitewne, za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, szczególnie za sprzątanie i kwiaty – oraz za każdą złożoną ofiarę – wytrwale za dobrodziejów się módlmy.
Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – choć na chwilkę – w sobotę od godz. 8.00.
Niech Jezus w Eucharystii, który pragnie nawiedzić każdy nasz dom, każde mieszkanie – wniesie wiele błogosławieństwa w nasze serca, w nasze rodziny i sąsiedztwa z zachętą św. Jana Pawła II:
„Otwórzcie drzwi Chrystusowi – postawcie Eucharystię w centrum waszego życia”.