Niedziela Palmowa – 20 marzec 2016

Niedziela Palmowa przypomina nam triumfalny wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Wołanie „hosanna” wnet zamieni się w okrzyk „ukrzyżuj Go”. Przeżyliśmy czas świętych rekolekcji „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w nich uczestniczyli i pomogli w ich organizacji. Módlmy się wzajemnie za siebie, aby zasiane ziarno Boże zaowocowało w każdym z nas umocnieniem wiary i wzrostem miłości Boga i bliźniego. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Wielki przez tajemnice męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Wsłuchując się dzisiaj w opis Męki Pańskiej, stajemy w pokorze pod krzyżem Zbawiciela. Na szczycie Golgoty widać dokładnie jednocześnie prawdę o moim grzechu i prawdę o Bogu, którego miłość miłosiernajest większa niż mój grzech. W krzyżu Chrystusa nie adorujemy cierpienia, lecz miłość Boga, który do końca nas umiłował.

Poświęcenie przyniesionych palm na wszystkich Mszach św.

Gorzkie Żale o 15.30 – znajdźmy chwilę czasu na modlitewną medytację męki Pana Jezusa.

Odwiedziny chorych na święta – w Wielki Wtorek – od 8.15 – prosimy o zgłoszenia.

Okazja do spowiedzi św. – we wtorek i środę od 17.15.

Program Triduum Paschalnego – przypomnienie – proszę zwrócić uwagę na zmiany !!!!– program w gazetce.

Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa – pielgrzymka służby liturgicznej do Bazyliki Bożego Miłosierdzia na godz. 10.00.

Msza Wieczerzy Pańskiej – o 18.00. Po niej przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do 23.00.

– o 21.00 – grupa modlitewna

– o 22.00 – adoracja młodzieży.

Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Chrystusa – obowiązuje post ścisły. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy:

9.00 – ministranci i lektorzy.

10.00 – gimnazjum I, II, III.

11.00 – klasy IV, V, VI.

12.00 – klasy O, I, II, III

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Liturgia Męki Pańskiej o 18.00 – adoracja Krzyża, Gorzkie Żale /część I/, Komunia św., przeniesienie Pana Jezusa do Grobu, Gorzkie Żale /część II/ i adoracja:

21.00 !!!!!!!!!!! – Droga Krzyżowa – ulicami naszej parafii – przez os. Witkowice Nowe do krzyża na rogu

1. Dożynkowej i Zielone Wzgórze – przynieśmy świece i pochodnie – wszystkich zapraszamy.

Od 22.15 – czuwanie poszczególnych ulic naszej parafii do 2.00:

22.15 – cały Marszowiec.

23.00 – ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej, Siewna, Rysiewicza, Natansona, Wądół, Stefanowicza, Górnickiego.

24.00 – ul. Dożynkowa

1.00 – pozostałe osiedle i ulice Witkowic.

9.00 – lektorzy i ministranci.

Wielka Sobota: Poświęcenie pokarmów wielkanocnych:

10.00,11.00, 12.00, 13.00, 14.00 – przy kościele.

11.00 – przy pałacu /Górka Narodowa/.

12.00 – na Marszowcu /plac zabaw przy ul. Głównej/

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia !!

15.20 – Różaniec – prowadzi Żywy Różaniec.!!

Poświęcając pokarmy na stół wielkanocny podzielmy się nimi /nie tylko jajkami/ z najbardziej potrzebującymi. Dary będzie zbierał nasz zespół charytatywny – spotkanie zespołu – o 13.00. Prosimy o pomoc w pakowaniu i rozwiezieniu paczek.

Liturgia Wielkiej Soboty i Rezurekcja o 19.00!!! – Obrzęd światła, Liturgia Słowa, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, Liturgia Eucharystyczna, Procesja Rezurekcyjna – przynieśmy świece.

Do środy 23. III. na terenie naszej szkoły, przy ul. Porzeczkowej 3, odbędzie się zbiórka elektrośmieci i makulatury.

W Wielkim Tygodniu poczytajmy trochę więcej prasy katolickiej, Pisma św. i książek katolickich.

Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie zaangażowanie i pomoc, zrozumienie i życzliwość, za każdą złożoną ofiarę.

Bardzo prosimy o pomoc w przygotowaniu do świąt naszej świątyni w Wielką Środę od 8.30.

Wszystkim życzymy ubogacającego przeżywania Wielkiego Tygodnia – nie szczędźmy czasu na chwilę modlitwy i adoracji, przyjdźmy na czuwanie, na Drogę krzyżową, bierzmy udział w Liturgii Wielkiego Tygodnia – niech towarzyszy nam myśl C. K. Norwida:

„Człowiek wielkiego serca- nie może minąć się z Kalwarią”.