Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 21 maj 2023

Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wniebowstąpienie jest dopełnieniem tajemnicy zmartwychwstania. Jezus powraca do Ojca. Jednocześnie zapewnia nas o swojej obecności w Kościele oraz o tym, że wróci powtórnie na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość przypomina nam również, że nasza ojczyzna jest w niebie. Prośmy dziś Boga, by umacniał naszą nadzieję i stale wskazywał drogę do domu Ojca. Pan Jezus wstąpił do nieba, ale nie zostawił nas samymi. Trwając z Maryją i Apostołami na modlitwie prośmy o potrzebne dary Ducha Świętego dla nas i całej naszej parafii.

Przyjdźmy na nabożeństwa majowe, by zawierzyć Maryi wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30, a w niedzielę o 15.30. Zapraszamy szczególnie tych, którzy nie byli ani raz. Maryja czeka na to spotkanie.

W poniedziałek – rozpoczyna się septenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego – na majówkę o 17.30 zapraszamy szczególnie uczniów klas VIII – przed egzaminami.

Kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy na spotkanie – we wtorek o 18.45.

W środę – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Po Mszy św. wieczornej – spotkanie zespołu charytatywnego.

W piątek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana – Dzień Matki – naszym mamom składamy najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia i Bożej opieki na każdy dzień a dla zmarłych prosimy o wieczną radość. Nasze mamy zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i na Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – 28 V. – Uroczystość Zesłania Ducha Św.. Wszystkich diamentowych, złotych i srebrnych jubilatów, przeżywających w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – zapraszamy na Mszę św. jubileuszową – o godz. 11.30. Gdyby ktoś nie otrzymał zaproszenia – bardzo prosimy o zgłoszenie w tygodniu i również o przybycie.

Zbliża się Dzień Dziecka – z tej racji nasz zespół charytatywny będzie kwestował w przyszłą niedzielę dla potrzebujących dzieci naszej parafii.

We wtorek – X. Bp Janusz MASTALSKI udzielił sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Wielkie dzięki wszystkim, którzy przyczynili się do przeżycia bierzmowania, szczególnie rodzicom za dar ołtarza.

Organizujemy 3-dniową parafialną pielgrzymkę do Gostynia, Gniezna, Poznania i sanktuariów Wielkopolski – w dniach 19-21.VI.2023.  Koszt około 500 zł. Zapisy po Mszach św..

„Bóg zapłać” wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomnażają dobro naszej parafii przez ofiary i poświęcenie modlitwy i adoracje – szczególnie dziękujemy za kwiaty, za sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni na bierzmowanie i na niedzielę.

Sprzątanie i przygotowanie świątyni w sobotę – od 8.00 – bardzo prosimy o pomoc.

Wszystkim życzymy – niech pragnienie nieba, czyli wiecznego szczęścia z Bogiem kieruje całym naszym życiem – dedykując myśl L. Borosa:

„Gdzie płonie jeszcze mały płomyk nadziei

tam widać światło nieba.”

VI Niedziela Wielkanocna – 14 maj 2023.

Dzisiejsza Ewangelia wprowadza nas w atmosferę rozstania Jezusa z uczniami. Zasmuconym zapewne tą perspektywą Apostołom Mistrz i Nauczyciel obiecuje: „Nie zostawię was sierotami”. Zapowiada zesłanie Pocieszyciela, Ducha Prawdy, a także swoje powtórne przyjście i życie wieczne. Te obietnice skierowane są również do nas, żyjących 2 tysiące lat później. A spełnią się, jeśli tylko miłujemy Chrystusa i zachowujemy Jego przykazania. Czytaj dalej

V Niedziela Wielkanocna – 07. 05. 2023.

W kolejną wielkanocną niedzielę – dzień zmartwychwstałego Chrystusa – zgromadziliśmy się na Eucharystii, aby uczyć się drogi do Boga jaką wskazał nam Zbawiciel, by słuchać Jego prawdy i czerpać z Niego życie. W ten sposób budujemy wspólnotę Kościoła i wypełniamy nasze powołanie. Bóg wezwał nas z ciemności do swego przedziwnego światła, byśmy swym życiem uświęcali ziemię. Chrystus przez swe człowieczeństwo objawił nam Boga Ojca, Jego miłość i cel naszego życia. Z racji I niedzieli – adoracja. Czytaj dalej

IV Niedziela Wielkanocna – 30. 04. 2023.

„Ja jestem Dobrym Pasterzem i znam owce moje. Przyszedłem po to, aby owce miały życie” – to zapewnienie Chrystusa, który zna nas po imieniu i troszczy się o każdego z nas. Przeżywana niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kolejny Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Dziękując za powołanych do służby Bożej módlmy się dziś gorąco o dobre i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie z naszej parafii. Czytaj dalej

III Niedziela Wielkanocna – 23 kwiecień 2023.

Kolejne niedziele wielkanocne pomagają nam wciąż na nowo odkrywać prawdę o zmartwychwstałym Chrystusie obecnym w Kościele, który jest wspólnotą świętych i męczenników i upadających. Do tej wspólnoty każdy z nas został włączony przez chrzest, bierzmowanie i Eucharystię. Tutaj Chrystus obdarza nas wieloma potrzebnymi darami. Kończymy Tydzień Miłosierdzia – umiłujmy Miłosiernego Pana obecnego w Kościele i często Go naśladujmy. Czytaj dalej

II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego – 16 kwiecień 2023.

W duchu chrześcijańskiej radości przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. Liturgia Słowa prowadzi nas na spotkanie ze świadkami Zmartwychwstałego. Pan prawdziwie zmartwychwstał i jest z nami – pragnie ogarnąć nas łaską swego wielkiego miłosierdzia. Zmartwychwstały Chrystus pokazuje św. Tomaszowi swoje rany, przebacza niewiarę, daje kolejną szansę. Miłosierdzie Boże nigdy nikogo nie odtrąca, wierzy w wątpiących, pozyskuje niedowiarków. Wszyscy odtrąceni, pominięci, zniewoleni dotykając ran Jezusa odzyskują swoją godność. Niech świadomość naszych grzechów skłania nas do wychwalania Bożego Miłosierdzia: „Dziękujcie Panu, bo jest miłosierny” – „Jezu, ufam Tobie”. W Łagiewnikach odpust. Czytaj dalej

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 9 kwiecień 2023.

Razem z całym Kościołem ogłaszamy światu radość Zmartwychwstania Chrystusa. Alleluja – Jezus żyje – radujmy się!. Prawda o zmartwychwstaniu Chrystusa jest najgłębszym fundamentem, na którym opiera się nasza chrześcijańska wiara. W dzisiejszą uroczystość powtarzamy z wiarą: „Nie umrę, ale żył będę i głosił dzieła Pana – Alleluja. W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy!” Bądźmy wszędzie świadkami paschalnej radości. Czytaj dalej