VIII Niedziela Zwykła – 27 maj 2018

W dzisiejszą niedzielę świętujemy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kościół przypomina nam prawdę, że Jeden Bóg jest jednocześnie wspólnotą trzech kochających się Osób: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Kiedy czynimy znak krzyża, wyznajemy wiarę w Boga w Trójcy Jedynego. Od tego wyznania zaczynajmy każdą modlitwę, dzień, pracę, a nawet posiłek. Bóg zaprasza nas dzisiaj, byśmy zgłębiali Jego tajemnicę – nie tyle rozumem, co kochającym i wierzącym sercem. Odpowiedzmy na to zaproszenie. Wzywa nas przecież największa Miłość.

Wczoraj – nasz diakon Bartłomiej WAJDA w Katedrze na Wawelu przyjął z rąk Ks. Abp. Marka Jędraszewskiego – święcenia kapłańskie. Dlatego dziś w naszej parafii wielka radość –  nasz neoprezbiter po raz pierwszy odprawi Mszę świętą tzw. Prymicyjną o 11.30 – w intencji całej parafii. Ogarnijmy go naszą wielką modlitwą. W poniedziałek Ks. Bartek odprawi o godz. 18:00 Mszę świętą tzw. Msza trydencką, czyli przedsoborową, w języku łacińskim. Również na tę Mszę świętą gorąco zapraszamy.

Przed nami wyjątkowy czas, czas szczególnej łaski – 2.VI. 2018 o godz. 16.30 – najważniejszy akt liturgiczny w życiu parafii – konsekracja kościoła, czyli uroczyste jego poświęcenie. Konsekracja świątyni to Boża pieczęć, która potwierdza na zawsze i wobec wszystkich, że jest to miejsce, które pan Bóg szczególnie wybrał na spotkania z człowiekiem. Dlatego nasze serca przepełnia duma i radość, że jest takie miejsce wśród nas, że powstał taki dom, w którym możemy spotykać się z Panem. Jest on pięknym owocem przede wszystkim żywej wiary, szczerej modlitwy, wielkiego trudu, zaangażowania, poświecenia  i ofiarności wielu ludzi dobrej woli, którym wyrażamy ogromną wdzięczność za wszelkie dobro. Ufamy, że patronka tej świątyni Św. Maria Magdalena – zwiastunka wielkanocnej radości i św. Brat Albert – wyproszą wszystkim obfitość łask u Zmartwychwstałego Pana.

To wielkie wydarzenie w naszej parafii będzie poprzedzone triduum formacyjno-modlitewnym. Program naszego przygotowania do konsekracji:

  1. Środa – 30.V. godz.18.00 – Msza św., konferencja, wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do naszej patronki św. Marii Magdaleny, modlitwa rzymska do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. Czwartek – 31.V. – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA /BOŻE CIAŁO/. Msze św. jak w każdą niedzielę: o 8.00, 10.00, 11.30, 16.15 – na wszystkich Mszach św. okolicznościowe kazania. Po Mszy św. o 11.30 – pójdziemy – jak zwykle – w tradycyjnej już procesji z Jezusem Eucharystycznym ulicami naszej parafii. Ołtarze jak w ubiegłym roku. Pomóżmy sobie wzajemnie w ich przygotowaniu – udekorujmy wszystkie nasze domy dając wyraz naszej wierze. Serdecznie wszystkich zapraszamy na procesję – szczególnie niosących feretrony i sztandary, harcerzy, dzieci I- komunijne, dzieci klas IV, dzieci do sypania kwiatków oraz Żywy Różaniec ze świecami.
  3. I piątek – 1.VI. – dzień spowiedzi św. – od 15.00-16.30 oraz od 17.00-18.30. Skorzystajmy ze spowiedzi św., by uzyskać odpust zupełny za udział w Eucharystii konsekracyjnej. O godz. 18.00 – Msza św. z aktem zawierzenia parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i uczczeniem relikwii św. Brata Alberta.

Również w piątek – wspomnienie św. Justyna, męczennika – Dzień Dziecka – wszystkim dzieciom naszej parafii składamy serdeczne życzenia: dużo Bożej radości i opieki Matki Najświętszej i świętych na każdy dzień.

O 16.30 – Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

Również w piątek o 19 .00 – ostatnia generalna próba przed konsekracją naszej świątyni.!!!!!!!

W I sobotę 2.VI. – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. O godz. 16.30 – Metropolita Krakowski Ks. Abp. Marek Jędraszewski dokona uroczystej konsekracji naszej świątyni. Gromadzimy się o godz. 16.00 na czuwanie modlitewne. W czasie którego ogarniemy modlitwą również wszystkich zmarłych parafian, dobrodziejów i ofiarodawców parafii. Po Mszy św. konsekracyjnej wspólne świętowanie z koncertem „Prasłowianek” i naszym biesiadnym śpiewaniem.  Jeszcze raz wszystkich parafian i gości serdecznie zapraszamy. Niech nikogo nie braknie!!

W sobotę nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

Serdeczne „Bóg zapłać” – za udział: w nabożeństwach majowych, święceniach kapłańskich, próbach, spotkaniach organizacyjnych. Wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą złożoną ofiarę, poświęcenie, trud a szczególnie za przygotowanie świątyni na prymicje – szczerze za nich się módlmy.

Bardzo prosimy o wielką i liczną pomoc – w rozłożeniu namiotów w piątek o 12.00 oraz w przygotowaniu naszej świątyni i otoczenia na przyjęcie gości – w sobotę od 8.30. Zostawmy miejsca parkingowe dla gości!.

Niech Jezus w Eucharystii, któremu w konsekracji oddamy naszą świątynię, nas wszystkich, parafian i gości i który pragnie nawiedzić każdy nasz dom, każde mieszkanie – wniesie wiele błogosławieństwa w nasze serca, w nasze rodziny i sąsiedztwa z zachętą św. Jana Pawła II:

„Otwórzcie drzwi Chrystusowi – postawcie Eucharystię w centrum waszego życia”.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 20 maj 2018

Chrystus wielokrotnie obiecywał, że ześle Ducha Świętego, który napełni serca uczniów i cały okrąg ziemi. Kiedy wstąpił do Ojca, wylał Go na cały Kościół i świat. Obietnica Jezusa została spełniona – nie jesteśmy sami. Przeżywając tę uroczystość zjednoczenia ze wszystkimi chrześcijanami, otwórzmy się na Jego natchnienia i dary. Nie zamykajmy naszych umysłów i serc. Niech umacnia nas Duch Prawdy, Duch Pocieszyciel. Trwajmy mocni w wierze. Prośmy Ducha Świętego o odnowę oblicza Kościoła, naszej parafii oraz o owocne przeżycie prymicji, triduum i konsekracji naszej świątyni. Czytaj dalej

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 13 maj 2018

Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wniebowstąpienie jest dopełnieniem tajemnicy zmartwychwstania. Jezus powraca do Ojca. Jednocześnie zapewnia nas o swojej obecności w Kościele oraz o tym, że powróci powtórnie na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość przypomina nam również, że nasza ojczyzna jest w niebie. Prośmy dziś Boga, by umacniał naszą nadzieję i stale wskazywał drogę do domu Ojca. Pan Jezus wstąpił do nieba, ale nie zostawił nas samymi. Trwając z Maryją i Apostołami na modlitwie prośmy o potrzebne dary Ducha Świętego dla nas i całej naszej parafii. Czytaj dalej

VI Niedziela Wielkanocna – 6 maj 2018.

Miłość to nadprzyrodzony dar Boga dla człowieka. Bez Boga nie jesteśmy wstanie pojąć czym jest miłość, każdy z nas jest powołany do miłości. Chrześcijańska świętość ma swoje odzwierciedlenie w Bożej Miłości. Nie możemy się zbawić i osiągnąć świętość sami, potrzebujemy innych ludzi, którzy nam w tym pomogą. Każdy dzień to kolejna szansa, by dawać ludziom miłość, która pochodzi od Jezusa Chrystusa. Jezusowa miłość jest „cierpliwa, łaskawa, nie zazdrości, nie działa obłudnie, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego, nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą”. Bóg zachęca nas dzisiaj, abyśmy miłowali naszych braci „tak jak On sam nas umiłował”. Czytaj dalej

V Niedziela Wielkanocna – 29. 04. 2018.

W kolejną wielkanocną niedzielę – dzień zmartwychwstałego Chrystusa – zgromadziliśmy się na Eucharystii, aby uczyć się drogi do Boga jaką wskazał nam Zbawiciel, by słuchać Jego prawdy i czerpać z Niego życie. W ten sposób budujemy wspólnotę Kościoła i wypełniamy nasze powołanie. Bóg wezwał nas z ciemności do swego przedziwnego światła, byśmy swym życiem uświęcali ziemię. Chrystus przez swe człowieczeństwo objawił nam Boga Ojca, Jego miłość i cel naszego życia. Czytaj dalej

IV Niedziela Wielkanocna – 22. 04. 2018.

„Ja jestem Dobrym Pasterzem i znam owce moje. Przyszedłem po to, aby owce miały życie” – To zapewnienie Chrystusa, który zna nas po imieniu i troszczy się o każdego z nas. Przeżywana niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna 55 Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Dziękując za powołanych do służby Bożej, szczególnie za diakona Bartłomieja – módlmy się dziś gorąco o dalsze dobre i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie z naszej parafii. Czytaj dalej