XXIV Niedziela Zwykła – 16 wrzesień 2018

Sam Jezus Chrystus zaprosił nas, abyśmy jako wspólnota parafialna w łączności z całym Kościołem powszechnym uroczyście święcili pamiątkę Jego męki, śmierci i zmartwychwstania. Dzisiaj Chrystus w liturgii słowa pyta każdego z nas: kim jestem dla ciebie? Piotr odpowiada „Ty jesteś Mesjasz”. Prośmy dziś Boga o umocnienie wiary każdego z nas, naszych rodzin oraz wszystkich parafian i oto, by nasza wiara owocowała dobrymi uczynkami. Chrystus wzywa do niesienia krzyża – idźmy z ufnością za Nim. 

Dziś – III niedziela miesiąca – dzień pielgrzymkowej modlitwy za rodziny w Kalwarii Zebrzydowskiej – kończymy kolejny Tydzień Wychowania. Msza św. szkolna dla dzieci naszej szkoły o 11.30. Msza św. młodzieżowa o 10.00.

Przeżywając dożynkową niedzielę dziękujemy dziś za plony ziemi i każdy trud pracy i wychowania, za to, że mamy chleb powszedni. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na nasze dożynki z poświęceniem wieńca dożynkowego:

        14.00 – Msza św. dożynkowa, którą odprawi X. Kanonik Michał Kowalski, proboszcz Woli Zachariaszowskiej.  Nie będzie Mszy św. o 16.15!!!!!!!!!!!!.

        15.00 – Festyn – w Dworku Białoprądnickim.

        O 18. 30przy naszej świątyni /jeśli będzie pogoda/ – dożynkowe ognisko z kiełbaską, ciastem i biesiadnym śpiewaniem.

We wtorek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.

W środę – o godz. 18.45 – zebranie organizacyjne rodziców klas III przygotowujących się do I Komunii św..

W czwartek-  wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy. O 18.30 – spotkanie kandydatów na ministrantów.

W piątek – III miesiąca – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty – po Mszy św. wieczornej wystawienie Najśw. Sakramentu – Koronka do Bożego Miłosierdzia i czuwanie modlitewne – w intencji całej parafii, naszych rodzin, szczególnie naszej młodzieży. O 19.15 – czuwanie młodzieży– obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI, VII, VIII i III gimnazjum. Na chwilę adoracji wszystkich serdecznie zapraszam.

X.Metropolita wraz z Caritas zapraszają osoby chore i starsze na pielgrzymkę do sanktuarium Krzyża św. w Mogile w piątek 21 IX. Wyjazd spod strażnicy o 10.30 – zapisy chętnych jeszcze do środy po Mszach św. w zakrystii.

W sobotę – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy.

W przyszłą niedzielę  wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, zakonnika.

Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Świdnicy, Krzeszowa, Karpacza, Strzegomia i na Pola Legnickie w dniach 28-29. IX. 2018. Koszt około 200 zł. W tym autokar, nocleg, obiadokolacja, śniadanie i ubezpieczenie. Zapisy po Mszach św. w zakrystii.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej oraz dobrej książki.

Na ręce starostów, p. dyrektor i przewodniczącego Stowarzyszenia składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać” za trud przygotowania dożynek. Dziękujemy za każde zaangażowanie i poświęcenie dla parafii, za złożone ofiary i za sprzątanie.

Za dobrodziejów i darczyńców naszej parafii i naszej szkoły szczerze się módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Na kolejny tydzień całej naszej wspólnocie parafialnej i szkolnej, wszystkim gościom życzymy – niech patronka tej ziemi św. Maria Magdalena wyprosi każdemu łaskę, której najbardziej potrzebuje – a na dziś dużo dobrej dożynkowej zabawy, która niech nas jeszcze bardziej zjednoczy i umocni na wszelki trud, który przed nami – niech towarzyszy nam myśl T. Fontane`a:

„ Zawsze ostatecznie zwycięża

urodzajne pole nad nieurodzajnym”.

XXIII Niedziela Zwykła – 09 wrzesień 2018.

Podczas każdej Eucharystii Chrystus nawiedza nas z mocą i chwałą, aby nas uświęcić i uzdrowić. Umacnia nas ciągle swoją łaską, abyśmy mogli zwyciężyć nasze słabości i być wytrwali na naszej drodze do domu Ojca. Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli kładzie akcent na wiarę człowieka. Wiara czyni cuda. Człowiek, który nie zwątpi w moc i działanie Boże, może doświadczyć wiele łask od Stwórcy. „Przejrzą oczy niewidomych i uszy głuchych się otworzą” jeśli nie zwątpimy w nadprzyrodzone działanie Boga. Czytaj dalej

XXII Niedziela Zwykła – 02 wrzesień 2018.

Słowo Boże w liturgii ma moc zbawczą, jest zawsze żywe i skuteczne, zdolne osądzić pragnienia i myśli naszego serca. Mądrością dla człowieka jest wypełnianie Bożych praw i nakazów, o czym mówi nam Księga Powtórzonego Prawa. Nikt z nas nie może do Bożego prawa nic dodawać, ani odejmować, to co otrzymaliśmy od Pana jest darem, przyjęcie i zachowywanie tego daru wyjedna nam mieszkanie u Boga. Czytaj dalej

XXI Niedziela Zwykła – 26 sierpień 2018.

Dziś – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Przychodzimy do naszych świątyń, aby wyznać naszą wiarę i nasze przywiązanie do Kościoła, by złożyć hołd Tej, która jest naszą Królową i z Jasnej Góry wspiera nas i prowadzi do swego Syna, Jezusa. Prośmy Maryję, by wypraszała nam cud przemiany życia oraz dar mocnej i żywej wiary. Niech odnowiony Akt zawierzenia narodu polskiego Matce Bożej umacnia nas na drogach wierności Chrystusowi i Jego Ewangelii. Czytaj dalej

XX Niedziela Zwykła – 19 sierpień 2018

Wierność Chrystusowi i Jego Ewangelii sprawia, że musimy być często przygotowani  na niezrozumienie i trudności. Chrystus mówi dziś do nas: „Ciało moje jest prawdziwym pokarmem. Kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie”. Dlatego w trudnych chwilach zawsze przychodźmy do Niego, a On pośpieszy z pomocą każdemu, kto z wiarą przyzywa Jego pomocy. Czytaj dalej

XVIII Niedziela Zwykła – 05 sierpień 2018

Każda niedziela gromadzi nas na sprawowanie sakramentalnej pamiątki śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, który daje nam siebie. Do świątyni przychodzimy z wszystkimi naszymi troskami i potrzebami. Przed Bogiem wyrażamy naszą skruchę i pokorne uniżenie. Chrystus umacnia naszą nadzieję i dodaje otuchy. Z Liturgii Słowa płynie dziś radosna zachęta: „Jam jest chleb życia. Kto do mnie przychodzi, nie będzie łaknął.” – nie odrzucajmy zaproszenia Chrystusa. Tylko Jezus Chrystus może dać pokarm, który nie ginie, który zaspokaja wszelkie głody ludzkiego serca. Czytaj dalej