XVII Niedziela Zwykła – 24 lipiec 2016.

Liturgia Słowa zachęca nas dzisiaj do postawy dobroci. Tak jak w Eucharystii przemawia do nas Chrystus w znaku chleba, tak dobroć i miłość powinniśmy okazywać naszym bliźnim w konkretnych sytuacjach. Pismo święte zachęca nas, abyśmy zauważali potrzeby naszych braci i w miarę swoich sił i możliwości śpieszyli im z pomocą. Jakże bardzo aktualne są dziś słowa św. Jana Pawła II: „Prawdziwej przemiany serc może dokonać tylko modlitwa. Ona bowiem ma moc łączenia wszystkich w braterstwie dzieci Bożych. Modlitwa oczyszcza z tego wszystkiego, co oddziela od Boga i ludzi. Chroni przed pokusą obojętności i toruje drogę łasce Bożej do serca człowieka”. Czytaj dalej

XVI Niedziela Zwykła – 17 lipiec 2016.

Eucharystia jest to szczyt miłości Boga do człowieka. Miłość Boga  nie zna miary. Stwórca obdarza nas miłością i oczekuje, że również i my odpowiemy miłością na Jego miłość. Uczestnictwo we  Mszy oraz przyjęcie Komunii Świętej, to wyraz naszej miłości względem Boga. Czynimy to w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i innych, którzy bardzo często troszczą się o to co przemija, a nie o to co trwa wiecznie. Czytaj dalej

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 LIPIEC 2016.

Jezus Chrystus dawca życia wiecznego proponuje nam dzisiaj pokój, jako wartość bezcenną dla nas, żyjących w chaosie zamachów i konfliktów. Tylko boży pokój może ocalić nasze życie. Chrystus po Zmartwychwstaniu ukazał się apostołom, ofiarując im pokój. My też potrzebujemy takiego spotkania. Właśnie po to zgromadziliśmy się na Mszy Świętej, aby pokrzepić się Ciałem Chrystusa, bo tylko ten pokarm może nas umocnić w walce o Boży pokój wszędzie tam, gdzie będziemy się znajdować.
Z racji I niedzieli miesiąca – po Mszach św. adoracja Pana Jezusa w Eucharystii. W czasie adoracji będziemy modlić się, abyśmy wszyscy byli Bożymi żniwiarzami i szczęśliwie po Bożemu przeżyli czas urlopów i wakacji oraz w intencji ŚDM.

Dziś o 15.30 – zmianka tajemnic różańcowych.

W lipcu i sierpniu – nie będzie Mszy św. w czwartki o 18.00 i w piątki o 7.00/wyjątkowo będzie w I czwartek/.

W poniedziałek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie.

We wtorek – dyżur wolontariusza ŚDM w domu parafialnym od 18.30 – 19.00, również pod telefonem: 503 732 853.

W środę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy – patronalne święto chorych i Apostolstwa Chorych.

W I czwartek – o 17.00 „Godzina święta”. Wszystkich szczerze zapraszamy.

Po Mszy św. wieczornej zebranie rady parafialnej – zapraszamy także wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii.

W piątek – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana. Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę w piątek – o 17.20.

Spotkanie ANIMATORÓW ŚDM i chętnych, by włączyć się w ich przygotowanie – w piątek o 20.30!!!

Może mamy trochę więcej czasu – zachęcamy do kupowania i poczytania prasy i książek katolickich – znajdźmy chwilę czasu dla ducha.

Zapraszamy do udziału w XXXVI Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach: 6–11. 08. 2016. Szczegóły na plakacie.

Wszystkim naszym dobrodziejom i darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie, szczególnie za każdą złożoną ofiarę, za czuwanie modlitewne, sobotnią modlitwę i medytację w czasie ostatniego „Wieczoru Jana Pawła II” oraz za kwiaty i pomoc w sprzątaniu naszej świątyni. „Bóg zapłać” za udział w parafialnej pielgrzymce do Lewoczy i Starego Sącza. Wytrwale za naszych dobrodziejów się módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od godz. 8.30. Pomóżmy w przygotowaniu naszej świątyni na kolejną niedzielę.

Wszystkim życzymy Bożej radości i pokoju na wakacjach i urlopach a pracującym potrzebnej Bożej mocy i opieki na każdy dzień oraz dedykujemy myśl Pitagorasa zapraszając na Boże drogi:

„Trudno jest iść przez życie

Wieloma drogami jednocześnie”.