XVI Niedziela Zwykła – 17 lipiec 2016.

Eucharystia jest to szczyt miłości Boga do człowieka. Miłość Boga  nie zna miary. Stwórca obdarza nas miłością i oczekuje, że również i my odpowiemy miłością na Jego miłość. Uczestnictwo we  Mszy oraz przyjęcie Komunii Świętej, to wyraz naszej miłości względem Boga. Czynimy to w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i innych, którzy bardzo często troszczą się o to co przemija, a nie o to co trwa wiecznie.

Tylko przyjęcie Jezusa, który jest najwyższym dobrem i miłością może zagwarantować człowiekowi szczęście. Przyjmijmy Jezusa do naszego życia tak, jak to zrobił Abraham w pierwszym czytaniu, i Marta i Maria w dzisiejszej Ewangelii. Ufając wstawiennictwu naszej patronki św. Marii Magdaleny pamiętajmy o codziennej modlitwie – módlmy się za siebie, za rodzinę, za parafię oraz za tych, co się nie modlą.

Przed mami ostatni tydzień przygotowań do ŚDM i przyjęcia młodych pielgrzymów – prosimy o wielką modlitwę w tej intencji.

Program najbliższych spotkań i dyżurów:

Od 18.VII – dyżur telefoniczny codziennie od 18:30-19:30 – pod numerem: 503 732 853.

We wtorek – 19.VII – dyżur wolontariuszy w domu parafialnym od 18:30-19:30.

Spotkanie komitetu parafialnego, animatorów i wolontariuszy ŚDM i chętnych, by pomóc w  przeżyciu tych dni – we wtorek – 19.VII – o 19.30!!!!!!!!!!!!

W piątek – 22.VII – spotkanie organizacyjne dla parafian przyjmujących pielgrzymów ŚDM w kościele o 18:30!!!!

W sobotę – 23.VII – dyżur wolontariusza w domu parafialnym od 18:30-19:30.

Od soboty – 23.VII – 1.VIII – dyżur telefoniczny całodobowy!!!. Młodzież i chętnych prosimy o pomoc w organizacji śniadań dla pielgrzymów w szkole od 6.00 – 8.30.Ciągle szukamy TOI-TOIKI na 3 dni /od 27 – 29.VII/.

W poniedziałek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy.

W środę – wspomnienie bł. Czesława.

W piątek – liturgiczne święto św. Marii Magdaleny, naszej patronki. Odpust obchodzimy na stałe w Poniedziałek

Wielkanocny. Grupa modlitewna zaprasza na wspólną modlitwę – w piątek od 17.20.

Sobota – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

W przyszłą niedzielę – wspomnienie św. Kingi, dziewicy.

25.VII – obchodzimy wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących – z tej okazji w przyszłą niedzielę modlitwa za kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych po każdej Mszy św..

Wszystkim solenizantkom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej, książek katolickich i Pisma św. – znajdźmy chwilę czasu dla ducha.

Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach: 6–11. 08. 2015. Szczegóły na plakacie.

Wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę, za wszelkie poświęcenie w przygotowaniu parafii na przyjęcie młodzieży uczestniczącej w ŚDM. Serdecznie dziękujemy za adoracyjne czuwanie w III piątek i wspólną modlitwę na Apelu Jasnogórskim, za kwiaty i pomoc w sprzątaniu naszej świątyni.

Pomóżmy w przygotowaniu naszej świątyni na modlitewne spotkania w czasie ŚDM – w sobotę od 8.30.

Z serca życzymy, niech nasza patronka św. Maria Magdalena, której liturgiczne święto w tym tygodniu  obchodzimy wyprosi nam wszystkim wszelkie potrzebne łaski, szczególnie Bożą opiekę na wakacjach i urlopach, potrzebne siły w naszych codziennych trudach i szczególne błogosławieństwo w czasie ŚDM – niech towarzyszy nam myśl św. Jana Vianneya:

Nie wszyscy świeci dobrze zaczynali,

ale każdy z nich dobrze skończył”!”