XV Niedziela Zwykła – 10 lipiec 2016

Liturgia słowa daje nam „przepis na życie wieczne”. Jest nim przykazanie miłości Boga i bliźniego. Trudne, ale możliwe do wypełnienia przez każdego człowieka. „Polecenie, które Ja ci dzisiaj daję, nie przekracza twych możliwości i nie jest poza twoim zasięgiem” – podkreśla Bóg.

„Chrystus do końca nas umiłował” z tej miłości do końca zrodziła się Msza św.. Nie ma też prawdziwego uczestnictwa we Mszy św. bez autentycznej miłości. Tylko wtedy sprawowana przez nas Uczta Pana będzie czytelnym znakiem miłości Chrystusa, jeśli znajdzie odzwierciedlenie w postawie miłosiernej służby bliźniemu. Takiej postawy uczy nas przypowieść o miłosiernym Samarytaninie.

W lipcu i sierpniu – nie ma Mszy św. w czwartek o 18.00 i w piątek o 7.00.

W poniedziałek – święto św. Benedykta, opata patrona Europy.

We wtorek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika – dyżur wolontariusza ŚDM w domu parafialnym od 18.30 – 19.00, również pod telefonem: 503 732 853.

W środę – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

W piątek – trzeci miesiąca – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła. Po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu: czuwanie modlitewne szczególnie w intencji całej parafii, wszystkich naszych ofiarodawców i dobrodziejów i ŚDM. Z racji wakacji nie będzie czuwania młodzieży.!!! Dlatego Apel Jasnogórski z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 19.15 . Na chwilę adoracji i apel wszystkich serdecznie zapraszamy.

W sobotę – wspomnienie NMP z Góry Karmel /MB Szkaplerznej/.

Zapraszamy do udziału w XXXVI Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach: 6–11. 08. 2016.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza na spotkanie dotyczące wymiany pieców węglowych i pomocy finansowej w związku za zwiększonymi kosztami ogrzewania – w czwartek 14. 07 – w naszej szkole – o godz. 18.00.

Muzeum Narodowe – Al. 3 Maja 1 – zachęca do obejrzenia wystawy pięknych obrazów Matki Bożej Miłosierdzia /ok. 100 dzieł/.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej, książek katolickich i Pisma św. – znajdźmy chwilę czasu dla ducha.

Wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom dziękujemy za każdą pomoc i każdą złożoną ofiarę, szczególnie za kwiaty i ich ułożenie oraz za trud sprzątania naszej świątyni.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od godz. 8.30.

Z serca życzymy wszystkim wszelkich potrzebnych łask, szczególnie Bożej opieki na wakacjach i urlopach oraz potrzebnych sił dla tych, którzy w tym czasie pracują z myślą Lwa Tołstoja:

„Do wiary, jak i do miłości potrzeba wiele odwagi,

potrzeba męstwa, trzeba sobie powiedzieć: Wierzę, kocham!”.

Dziesięć przykazań na wakacje.

1. Pożegnaj się serdecznie z bliskimi, ale nie z Panem Bogiem.
  2. Nie zapomnij plecaka, a w nim książeczki do nabożeństwa i różańca.
  3. Zabierz dobre buty, abyś w wakacje doszedł do kościoła na Mszę św..
  4. Rozmawiaj życzliwie nie tylko z ludźmi, ale i z Panem Bogiem – módl się!
  5. Kieruj się w drodze kompasem i przykazaniami miłości, a nie zbłądzisz.
  6. Miej zawsze syty żołądek, a ni­gdy – puste serce: przystępuj do Spowiedzi i Komunii Świętej.
  7. Nałóż ciemne okulary, ale nie za­słoń sobie Miłosiernego Boga i Bożej drogi.
  8. Nie śmieć nigdzie, a przede wszystkim we własnej duszy.
  9. Nie rzucaj w drodze kamieniami zła, lecz uśmiechem dobra.
  10. Po wakacjach wróć wypoczęty, zdrowszy, mądrzejszy i lepszy.

Pamiętajmy: od przykazań Bożych i kościelnych, od przykazania miłości – nie ma wakacji!!!