XVIII Niedziela Zwykła – 31 lipiec 2016

SDM_logoGromadzimy się wokół ołtarza Jezusa Chrystusa, by świętować niedzielną Paschę. Jezus nas kocha! Ale to nie znaczy, że przymyka oczy na zło i grzechy ludzkie. Potrafi On chociażby tak, jak w dzisiejszej liturgii słowa, upominać, wskazywać właściwą drogę życia. Otwórzmy się dzisiaj na Jego prawdę.

Liturgia słowa nasz wzrok kieruje dzisiaj na rzeczy nieprzemijające. „Szukajcie tego co w górze, zadajcie śmierć temu, co jest przyziemne”, tylko to co jest piękne i szlachetne w oczach Boga trwa wiecznie. Wszelkie osiągnięcia, sława, kariera i przebojowość są marnością i prowadzą ludzkie serca tylko na zatracenie. Niech słowo Pana kieruje nasze oczy wiary na to co jest wieczne.

Dziś kończą się ŚDM Mszą św. posłania z Ojcem św. Franciszkiem w Brzegach. Już dziś z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do ich przeżycia. Pamiętajmy o wielkiej modlitwie za Ojca św. Franciszka i wszystkich uczestników ŚDM, za nasze rodziny i całą parafię, oraz o Bożą opiekę w trudzie pracy i na urlopach.

Przed nami miesiąc sierpień – miesiąc szczególnej troski o trzeźwość w naszych rodzinach, w naszej parafii i całej naszej Ojczyźnie. Módlmy się gorąco o trzeźwość wszystkich, szczególnie dzieci i młodzieży oraz za rodziny przeżywające tragedie pijaństwa i alkoholizmu. Trwajmy w trzeźwości. Nie bójmy się podejmować trudów i wyrzeczeń. Dajmy dobry przykład.

W poniedziałek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Pielgrzymi Norwescy zapraszają  wszystkie grupy, gości i całą parafię na Mszę św. wdzięczności w poniedziałek –

o godz.11.00!!!!. Po Mszy św. pragniemy ugościć naszych gości upieczonym ciastem – kto może upiec ciasto na tę wyjątkową okazję prosimy o przyniesienie.

W I czwartek –  wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera – o 17.00 – „Godzina święta” – na chwilę adoracji i Mszę św. o 18.00 szczerze zapraszamy.

W I piątek – nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o 18.00. Zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę od 17.20. Również w wakacje dzieci zapraszamy na Mszę św. pierwszopiątkową o 16.30. Spowiedź dla nich od 16.00. Odwiedziny chorych od 8.15.

Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. oraz w czwartek i w piątek od 17.15.

W I sobotę – święto Przemienienia Pańskiego i wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. Nie ma już „Wieczorów Jana Pawła II” .

W sobotę – wyrusza XXXI Pielgrzymka na Jasną Górę. W niej kilku naszych parafian. Duchowo i modlitewnie łączmy się z wszystkimi pielgrzymami na Jasną Górę.

Zachęcamy poczytania prasy katolickiej i Pisma św. – nie bójmy się ubogacać naszego ducha.

„Bóg zapłać” wszystkim za każdą złożoną ofiarę, za modlitwę , za troskę o naszą świątynie, za kwiaty i sprzątanie.

Bardzo prosimy o zrozumienie i pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Niech dar i łaska ŚDM z Ojcem św. Franciszkiem zaowocuje postawą miłosierdzia w naszej Ojczyźnie, parafii, rodzinach a przede wszystkim w każdym sercu i niech towarzyszy nam wymowna myśl Moliera:

„Jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za to, co robimy

ale także za to, czego nie robimy!”