XII Niedziela Zwykła – 23 czerwiec 2024.

Ewangelia opowiada nam dziś o burzy na jeziorze, wystraszonych apostołach i cudownej interwencji Pana Jezusa. Łódź naszego życia niejednokrotnie atakują gwałtowne burze. To wszystkie te sytuacje, w których doświadczamy własnej bezsilności, lęku o życie swoje czy naszych bliskich. Każda trudna chwila życia jest próbą wiary, próbą naszego zaufania Bogu. W tej Eucharystii oddajmy Chrystusowi wszystkie trudne momenty naszego życia, chwile zwątpienia w Jego obecność i miłość. Ofiarujmy Jezusowi to wszystko, co napawa nas lękiem, wszystkie obawy o przyszłość. Pozwólmy, aby On przejął stery naszego życia. Przyjęte Słowo Boże i sprawowana Eucharystia niech nas umacnia, byśmy zawsze byli Dziećmi Bożymi, może szczególnie na wakacjach i urlopach.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Święto Matki Boskiej Nieustającej Pomocy – odpust naszej kaplicy. Każdy kto nawiedzi naszą kaplicę Matki Bożej może uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunki i szczegóły na obrazkach. Zapraszamy do skorzystania z łaski odpustu.

Jutro – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Bóg powołuje ludzi i w dziwny sposób prowadzi ich swymi drogami. To powołanie Boże w szczególny sposób okazało się w życiu i narodzeniu Jana Chrzciciela. I my jesteśmy wezwani, by być świadkami Chrystusa i przygotować dla Niego drogę do ludzkich serc.

Z racji czerwca – miesiąca poświęconego Sercu Pana Jezusa – litanię odmawiamy – w poniedziałek rano a w pozostałe dni tygodnia po Mszach św. wieczornych.

W czwartek – liturgiczne wspomnienie MB Nieustającej Pomocy i bł. Władysława.

W sobotę – 29. VI. UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA. Msze św. o 8.00 i 18.00.

Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę w piątek – od 17.20.

Szczere życzenia składamy wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia – szczególnie Janom, Janinom, Władysławom, Piotrom i Pawłom.

Wyjazd na parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium na Świętym Krzyżu, do Kałkowa-Godowa i Wąchocka – we wtorek 25.VI. – o 5.30 – spod strażnicy.

Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach: 6–11.VIII. 2024. Szczególy na plakatach i folderkach.

Może mamy trochę więcej czasu – zachęcamy do kupowania i poczytania prasy i książek katolickich.

Wszystkim naszym dobrodziejom i darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie. Dziękujemy za przygotowanie dnia chorych, za każdą złożoną ofiarę oraz za kwiaty i sprzątanie kościoła – wytrwale za nich się módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni choć na chwilę w sobotę od godz. 8.00.

Rozpoczęły się wakacje – nie zapominajmy o Bogu i Jego przykazaniach – na czas pracy i wypoczynku składamy wszystkim życzenia duchowego ubogacania się i mężnego naśladowania św. Apostołów Piotra i Pawła w dźwiganiu z Chrystusem naszych codziennych trosk – dedykujemy wymowną myśl B. Spinozy:

„Nie złość się, nie narzekaj, ale rób użytek z rozumu.”

XI Niedziela Zwykła – 16 czerwiec 2024.

Gromadzi nas dzisiaj miłość do Chrystusa. Eucharystia jest miejscem spotkania z Bogiem i ludźmi. Kościół przez sakramenty uświęca wiernych i daje okazję do przeżywania wspólnoty. Najważniejszym momentem życia każdej wspólnoty chrześcijańskiej jest dzielenie Eucharystycznego Chleba. Niech ono nam pomoże dźwigać krzyże i trudy każdego dnia i wszędzie przyznawać się do Chrystusa. Przyjęte Słowo Boże i sprawowana Eucharystia niech nas umacnia, byśmy zawsze byli Dziećmi Bożymi, może szczególnie na wakacjach i urlopach. Czytaj dalej

X Niedziela Zwykła – 9 czerwiec 2024.

Zgromadził nas w tej świątyni Chrystus, który pragnie swoją mocą, płynącą ze słuchania słowa Bożego i uczestnictwa w Jego Ciele, umocnić nas w walce ze złem, które jest w nas i wokół nas. Tylko On, który sam zwyciężył wszelkie zło, jest w stanie ocalić nas: biednych, słabych, grzesznych i rozbitych. Słuchając słowa Bożego, wypełniając wolę Bożą, na nowo odkrywajmy naszą godność i powołanie do życia w przyjaźni z Bogiem i do wiecznego szczęścia. Czytaj dalej

IX Niedziela Zwykła – 2 czerwiec 2024.

Dziś – VI rocznica konsekracji naszej świątyni, uroczystego jej poświęcenia. Każda świątynia jest owocem przede wszystkim żywej wiary, szczerej modlitwy, wielkiego trudu, zaangażowania i ofiarności wielu ludzi dobrej woli. Wielkie „Bóg zapłać” wszystkim za wszelkie dobro i ofiarność, poświęcenie i zaangażowanie, ofiarowane krzyże i modlitwy. Jesteśmy wdzięczni, że św. Maria Magdalena i św. Brat Albert – patronowie naszej świątyni – wypraszają nam w niej tak wiele potrzebnych darów i łask. Niech przeżywanie VI rocznicy jeszcze bardziej umocni naszą wiarę, nadzieję i miłość oraz pogłębi jedność z Bogiem i drugim człowiekiem. Czytaj dalej