X Niedziela Zwykła – 9 czerwiec 2024.

Zgromadził nas w tej świątyni Chrystus, który pragnie swoją mocą, płynącą ze słuchania słowa Bożego i uczestnictwa w Jego Ciele, umocnić nas w walce ze złem, które jest w nas i wokół nas. Tylko On, który sam zwyciężył wszelkie zło, jest w stanie ocalić nas: biednych, słabych, grzesznych i rozbitych. Słuchając słowa Bożego, wypełniając wolę Bożą, na nowo odkrywajmy naszą godność i powołanie do życia w przyjaźni z Bogiem i do wiecznego szczęścia.

W czerwcu – miesiącu poświęconym Najśw. Sercu Pana Jezusa – litanię odmawiamy w tygodniu po każdej Mszy św. wieczornej a w poniedziałek rano.

We wtorek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła.

W środę – wspomnienie bł. męczenników Piotra Dańkowskiego, prezbitera i towarzyszy.

W czwartek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.

W piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

W sobotę – III miesiąca – rodziców z małymi dzieci i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na modlitwę o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

Również w sobotę beatyfikacja X. Michała RAPACZA w Bazylice Bożego Miłosierdzia o 11.30 i zakończenie Kongresu Eucharystycznego naszej Archidiecezji. Duchowo i modlitewnie łączmy się z wszystkimi uczestnikami uroczystości.

W przyszłą niedzielę – III miesiąca –  dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30.

A naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI – w drodze do bierzmowania.

Również w przyszłą niedzielę – w przededniu wspomnienia św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, od konsekracji również kolejnego patrona naszej parafii – parafialny dzień chorych i starszych. O 15.30 – adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi; o 16.15 – Msza św. z udzieleniem sakramentu Namaszczenia chorych. Po Mszy św. zapraszamy na piknik parafialny. Bardzo prosimy, by pomóc chorym i starszym dotrzeć do naszej świątyni.

Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Wąchocka, na Święty Krzyż, do Świętej Katarzyny – we  wtorek 25.VI – koszt około 130 zł – zapisy po Mszach św. – do 14.VI.

Solenizantom tego tygodnia – zwłaszcza Antonim, Jolantom – składamy serdeczne życzenia – wielu potrzebnych łask.

Wyrażamy wielką wdzięczność wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej parafii za każdą pomoc i złożoną ofiarę. „Bóg zapłać” za udział w procesji oraz za sprzątanie i kwiaty. Ogarniimy wszystkich darem szczerej modlitwy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.00.

Na kolejny tydzień czerwca zawierzamy wszystkich Najświętszemu Sercu Jezusa dedykując wymowną myśl:

„Kiedy człowiek z całego serca stara się pomóc drugiemu,

pomaga równocześnie przede wszystkim samemu sobie.”