IX Niedziela Zwykła – 2 czerwiec 2024.

Dziś – VI rocznica konsekracji naszej świątyni, uroczystego jej poświęcenia. Każda świątynia jest owocem przede wszystkim żywej wiary, szczerej modlitwy, wielkiego trudu, zaangażowania i ofiarności wielu ludzi dobrej woli. Wielkie „Bóg zapłać” wszystkim za wszelkie dobro i ofiarność, poświęcenie i zaangażowanie, ofiarowane krzyże i modlitwy. Jesteśmy wdzięczni, że św. Maria Magdalena i św. Brat Albert – patronowie naszej świątyni – wypraszają nam w niej tak wiele potrzebnych darów i łask. Niech przeżywanie VI rocznicy jeszcze bardziej umocni naszą wiarę, nadzieję i miłość oraz pogłębi jedność z Bogiem i drugim człowiekiem.

Z racji I niedzieli miesiąca dziś po Mszach św. adoracja Najśw. Sakramentu – odmawiając wybrane wezwania litanii i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najśw. Sercu Pana Jezusa – zawierzymy Mu nas samych, nasze rodziny i całą parafię wdzięczni za dar konsekracji naszej świątyni przed 6 laty.

Zmianka różańcowa o 15.30.

W czerwcu – miesiącu poświęconym Najśw. Sercu Pana Jezusa – litanię odmawiamy w tygodniu po każdej Mszy św. wieczornej a w poniedziałek rano.

W poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

W środę – spotkanie zespołu charytatywnego po Mszy św. wieczornej.

W I czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała z procesją i błogosławieństwem wianków, ziół i kwiatów na Mszy św. o 18.00. Serdecznie zapraszamy dzieci sypiące kwiatki, dzieci komunijne, niosących feretrony i sztandary. O 17.00 „Godzina święta. Wszystkich szczerze zapraszamy. Po Mszy św. wieczornej spotkanie rady parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie parafii.

W I piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – akt wynagrodzenia Najśw. Sercu Jezusowemu i litania po Mszy św. o 7.00 i 18.00. Z racji uroczystości nie ma postu. Na Mszę św. o 18.00 obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI – po Mszy św. spotkanie.

O 16.30 – Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci św. od 15.45.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od 8.15.

Okazja do spowiedzi św. dorosłych i młodzieży w czwartek i piątek – od 17.15.

Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę w piątek od 17.20.

W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Wąchocka, na Święty Krzyż, do Świętej Katarzyny – we  wtorek 25.VI – koszt około 130 zł – zapisy po Mszach św. – do 9.VI.

Solenizantom tego tygodnia – zwłaszcza Leszkom – składamy serdeczne życzenia – wielu potrzebnych łask.

Przy wyjściu są książeczki „Jestem z wami – krótkie rozważania o Eucharystii” – proszę zabrać do każdego domu i poczytać.

„Bóg zapłać” wszystkim za udział i przygotowanie procesji Bożego Ciała i na zakończenie nabożeństw majowych – szczególnie niosącym sztandary, feretrony i baldachim, porządkowym, policji, niosącym świece, prowadzącym śpiew, małym krakowiankom i krakowiakom, dzieciom I-Komunijnym i sypiącym kwiatki, ministrantom, kościelnym, lektorom i tym, którzy przygotowali ołtarze, ubrali domy i trasę procesji.

Serdeczne podziękowanie za kwiaty, sprzątanie i każdą złożoną ofiarę. Wytrwale módlmy się za naszych dobrodziejów i ofiarodawców.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od godz. 8.00.

Na pierwsze czerwcowe dni składamy wszystkim serdeczne życzenia – zawierzając każdego z osobna Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – z myślą A. Mickiewicza:

 „Miej serce i patrzaj w serce.”