Uroczystość Najświętszej Trójcy – 26 maj 2024

W dzisiejszą niedzielę świętujemy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kościół przypomina nam prawdę, że Jeden Bóg jest jednocześnie wspólnotą trzech kochających się Osób: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Kiedy czynimy znak krzyża, wyznajemy wiarę w Boga w Trójcy Jedynego. Od tego wyznania zaczynajmy każdą modlitwę, dzień, pracę, a nawet posiłek. Bóg zaprasza nas dzisiaj, byśmy zgłębiali Jego tajemnicę – nie tyle rozumem, ale kochającym i wierzącym sercem. Zaprasza nas, byśmy oddawali Mu chwałę w codzienności. Odpowiedzmy na to zaproszenie. Wzywa nas przecież największa Miłość.

Dziś również – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana – Dzień Matki – naszym Mamom składamy najserdeczniejsze życzenia – dużo zdrowia i Bożej opieki a dla zmarłych prosimy o wieczną radość. Nasze Mamy zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 15.30.

Przyjdżmy na ostatnie nabożeństwa majowe, by zawierzyć Maryi wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30, a w Boże Ciało w czasie procesji /nie będzie majówki o 15.30/. Maryja czeka na to spotkanie z otwartym sercem – zwłaszcza na tych, którzy nie byli ani raz – znajdźmy dla Niej pół godziny czasu!.

W poniedziałek 27. V – na nabożeństwo majowe zapraszamy uczniów klas VI – po majówce spotkanie.

W czwartek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA /BOŻE CIAŁO/.

Msze św. jak w każdą niedzielę: o 8.00, 10.00, 11.30, 16.15. Po Mszy św. o 11.30 pójdziemy w tradycyjnej procesji z Jezusem Eucharystycznym ulicami naszej parafii; Dożynkową, Siewną, Natansona, Kuźnicy Kołłątajowskiej, Górnickiego, Głogową i Turowiec. Ołtarze jak w ubiegłym roku. Pomóżmy sobie wzajemnie w ich przygotowaniu – udekorujmy wszystkie nasze domy dając wyraz naszej wierze. Serdecznie wszystkich zapraszamy na procesję – szczególnie niosących feretrony i sztandary, harcerzy, dzieci pierwszokomunijne, dzieci klas IV, dzieci do sypania kwiatków oraz Żywy Różaniec ze świecami.

W piątek – święto Nawiedzenia NMP – zakończenie nabożeństw majowych – z procesją o 17.30. Serdecznie zapraszamy dzieci sypiące kwiatki, dzieci pierwszokomunijne, niosących feretrony i sztandary.

Miesiąc czerwiec jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – Litania do Serca Pana Jezusa po Mszach św..

W sobotę – 1. VI. – wspomnienie św. Justyna, męczennika – Dzień Dziecka – wszystkim dzieciom naszej parafii składamy serdeczne życzenia: dużo Bożej radości i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Również w sobotę – I miesiąca – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św..

Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Wąchocka, na Święy Krzyż, do Świętej Katarzyny – we  wtorek 25.VI – koszt około 130 zł – zapisy po Mszach św. – do 9.VI.

Z racji zbliżającego się Dnia Dziecka zespół charytatywny kwestuje dziś dla potrzebujących dzieci naszej parafii.

Wielkie „Bóg zapłać” w ich imieniu.

Solenizantom tego tygodnia – składamy serdeczne życzenia – wielu potrzebnych łask.

Zachęcamy na pielgrzymkę rowerową do kościoła stygmatów św. Franciszka w Alwerni – 1.VI – szczegóły na ulotkach i plakacie.

Serdeczne „Bóg zapłać” –  za udział w nabożeństwach majowych, za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, szczególnie za kwiaty i sprzątanie – oraz za każdą złożoną ofiarę. Szczerze za wszystkich naszych dobrodziejów i ofiarodawców się módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od godz. 8.00.

Niech Jezus w Eucharystii, który pragnie nawiedzić każdy nasz dom, każde mieszkanie – wniesie wiele błogosławieństwa w nasze serca, w nasze rodziny i sąsiedztwa z zachętą św. Jana Pawła II:

„Otwórzcie drzwi Chrystusowi – postawcie Eucharystię w centrum waszego życia”.