Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 19 maj 2024

Chrystus wielokrotnie obiecywał, że ześle Ducha Świętego, który napełni serca uczniów i cały okrąg ziemi. Kiedy wstąpił do Ojca, wylał Go na cały Kościół i świat. Obietnica Jezusa została spełniona – nie jesteśmy sami. Przeżywając tę uroczystość zjednoczenia ze wszystkimi chrześcijanami, otwórzmy się na Jego natchnienia i dary. Nie zamykajmy naszych umysłów i serc. Niech umacnia nas Duch Prawdy, Duch Pocieszyciel. Trwajmy mocni w wierze. Prośmy Ducha Świętego o odnowę oblicza Kościoła, naszej parafii oraz naszych rodzin.

Wszystkim naszym jubilatom, przeżywającym w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – składamy dziś najserdeczniejsze życzenia – dużo zdrowia i obfitości Bożych łask na dalsze lata.

Przychodźmy na nabożeństwa majowe, by zawierzać Maryi wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30, a w niedziele o 15.30. Na majówkę zapraszamy szczególnie tych, którzy nie byli ani raz.

Jutro – drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o 8.00 i 18.00.

W środę – wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy.

W czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W przyszłą niedzielę  – Uroczystość Najświętszej Trójcy i wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana – Dzień Matki – naszym mamom składamy najserdeczniejsze życzenia – dużo zdrowia i Bożej opieki a dla zmarłych prosimy o wieczną radość. Nasze mamy zapraszamy w sobotę na nabożeństwo majowe o godz. 15.30.

Zbliża się również Uroczystość Bożego Ciała – pójdziemy w procesji z Jezusem Eucharystycznym ulicami naszej parafii tak, jak w minionych latach: Dożynkową, Siewną, Natansona, Kuźnicy Kołłątajowskiej, Górnickiego, nową Głogową i Turowiec. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, jak w ubiegłym roku – czwarty ołtarz na ulicy Głogowej.

Z racji zbliżającego się Dnia Dziecka – zespół charytatywny będzie kwestował w przyszłą niedzielę dla potrzebujących dzieci naszej parafii.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie Juliom – składamy serdeczne życzenia – wielu potrzebnych łask.

Wielkie „Bóg zapłać” za każde poświęcenie, szczerą modlitwę, za adoracje,  za sprzątanie, państwu DUDKOM za piękne kwiaty przed kościołem oraz wszystkim za każdą złożoną ofiarę na tacę lub konto – na potrzeby parafii  Szczerze się za naszych dobrodziejów i ofiarodawców módlmy.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni w sobotę od 8.00 – bardzo prosimy o pomoc.

Z okazji Zielonych Świąt życzymy wszystkim – obfitości potrzebnych darów Ducha Świętego – niech pomagają nam szczególnie na trudnych ścieżkach naszego życia z myślą A. Mickiewicza:

„Niech się twa dusza jako dolina położy,

A wnet po niej jak rzeka popłynie duch Boży.”