XI Niedziela Zwykła – 16 czerwiec 2024.

Gromadzi nas dzisiaj miłość do Chrystusa. Eucharystia jest miejscem spotkania z Bogiem i ludźmi. Kościół przez sakramenty uświęca wiernych i daje okazję do przeżywania wspólnoty. Najważniejszym momentem życia każdej wspólnoty chrześcijańskiej jest dzielenie Eucharystycznego Chleba. Niech ono nam pomoże dźwigać krzyże i trudy każdego dnia i wszędzie przyznawać się do Chrystusa. Przyjęte Słowo Boże i sprawowana Eucharystia niech nas umacnia, byśmy zawsze byli Dziećmi Bożymi, może szczególnie na wakacjach i urlopach.

Przeżywamy już dziś – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, od konsekracji również  patrona naszej parafii i parafialny dzień chorych i starszych. O 15.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi; o 16.15 – Msza św. z udzieleniem sakramentu Namaszczenia chorych. Po Mszy św. zapraszamy na piknik parafialny. Bardzo prosimy, by pomóc chorym i starszym dotrzeć do naszej świątyni

W czerwcu – miesiącu poświęconym Najśw. Sercu Pana Jezusa – litanię odmawiamy – w poniedziałek po Mszy św. porannej – w pozostałe dni tygodnia po Mszy św. wieczornej.

W poniedziałek – po Mszy św. o 7.00 – wyjazd Służby Liturgicznej do Ludźmierza i w Pieniny.

W piątek – III miesiąca – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i litania do Serca Jezusowego. Z racji wakacji nie będzie adoracji młodzieży. O 19.15 – błogosławieństwo i Apel Jasnogórski. Na chwilę adoracji wszystkich zapraszamy.

Msze św. na zakończenie roku szkolnego:

W czwartek – 20.VI – o 18,00 – dla klas VII i VIII oraz szkół ponadpodstawowych.

W piątek – 21. VI. – o 9.00 – dla klas IV-VI naszej szkoły podstawowej i ośrodków wychowawczych MOW i MOS, o 11.00 – dla klas 0-III, Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej i ośrodków wychowawczych oraz rodziców, wychowawców i pracowników szkoły.

Spowiedź w czwartek od 17.30 oraz w piątek od 8.30 i od 10.30.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Matki Boskiej Nieustającej Pomocy – odpust naszej kaplicy. Po każdej Mszy Świętej złożymy na ręce Szafarki Łask nasze wszystkie troski i wspólnie odmówimy modlitwę rzymską. Każdy kto nawiedzi naszą kaplicę Matki Bożej może uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunki i szczegóły na karteczkach. Zapraszamy do skorzystania z łaski odpustu.

Szczere życzenia wielu potrzebnych łask składamy wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

Może mamy trochę więcej czasu – zachęcamy do kupowania i poczytania prasy i książek katolickich.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę parafialną do Wąchocka, na Święty Krzyż, do Świętej Katarzyny – we  wtorek 25.VI – koszt około 130 zł – zapisy po Mszach św.,

Zapraszamy również do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach: 6–11.VIII. 2024. Szczegóły na plakacie.

Wielkie „Bóg zapłać” wszystkim dobrodziejom i darczyńcom naszej parafii za każdą modlitwę, poświęcenie i złożoną ofiarę oraz za kwiaty i pomoc w sprzątaniu kościoła – wytrwale módlmy się za naszych dobrodziejów.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – choć na chwilę – w sobotę od godz. 8.00.

Przed nami wakacje – nie zapominajmy o Bogu i Jego przykazaniach – na czas pracy i wypoczynku składamy wszystkim życzenia duchowego ubogacania się i umocnienia pełnego nadziei w dźwiganiu z Chrystusem naszych codziennych trosk – pamiętajmy szczególnie o modlitwie i Mszy św. niedzielnej – z myślą L. Rydla:

„Tak mało na świecie dobroci,

A tyle jej światu potrzeba…

Nią życie jak słońcem się świeci,

Nią ziemia się zbliża do nieba.”