XXIX niedziela Zwykła – 16 październik 2016.

Gromadzimy się, by wysławiać Boga Stwórcę świata i głosić chwałę Chrystusa, który świat zbawił. Powołani jako chrześcijanie mamy swym życiem przyczyniać się do uświęcania świata, w którym nieustannie dokonuje się zbawienie. Jesteśmy narzędziem w ręku Boga dla dobra świata, by przyspieszyć odnowienie wszystkiego w Chrystusie.

Dziś III niedziela miesiąca – Msza św. szkolna o 11.30 a Msza św. młodzieżowa o 10.00.

Ponawiamy zaproszenie na modlitwę różańcową w każdą niedziele o 15.30, a w tygodniu o 17.30 – niech dotrze to zaproszenie szczególnie do dzieci i młodzieży – nie bójcie się różańca!. Na różaniec „obowiązkowo” zapraszamy: w poniedziałki gimnazjalistów, we wtorki klasy III i IV, w środy klasy V i VI, w czwartki dzieci z klas O, I i II, w piątki Służbę Liturgiczną i w sobotę naszą młodzież. Trochę smutno, że na różaniec przychodzi tak mało dzieci i młodzieży. Odmawiajmy różaniec w naszych domach.

Pragniemy, aby powstała Żywa Róża Męska – zapraszamy  chętnych mężczyzn – wpisy po Mszach św. w zakrystii.

W poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

We wtorek – święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia. Naszej służbie zdrowia składamy serdeczne życzenia. Ogarnijmy modlitwą chorych i tych, którzy im służą.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas II o 18.45.

W środę – spotkanie scholi o 17.00 i po raz kolejny podejmujemy próbę powstania chóru – poprowadzi go p. Sarnecka – wszystkich chętnych i uzdolnionych zapraszamy na18.45.

Również po Mszy św. wieczornej spotkanie zespołu charytatywnego.

Spotkanie Akademii Witkowickiej będzie wyjątkowo w IV środę tj. 26. X. 2016.

W czwartek – uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i naszego miasta.

W piątek – III miesiąca- wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa. Po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i czuwanie modlitewne szczególnie w intencji naszych rodzin. O 19.15 – czuwanie młodzieży- obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I, II i III gimnazjum. Apel Jasnogórski z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 20.00 . Na chwilę adoracji i apel wszystkich serdecznie zapraszamy.

W sobotę – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Uroczystości odpustowe w Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach – program w gablocie. Wszystkich czcicieli św. Jana Pawła II zapraszamy na różaniec o 17.30.Będziemy modlić się – ufając Jego wstawiennictwu – szczególnie za nasze rodziny.

W przyszłą niedzielę Niedziela Misyjna.

„Słuszną i zbawienną jest rzeczą modlić się za zmarłymi” – w imię wdzięczności i miłości bliźniego ofiarujmy za zmarłych nasze choroby i cierpienia, trudy i wyrzeczenia, nasze modlitwy i Msze św. oraz wypominki, które przyjmujemy po każdej Mszy św. i w kancelarii parafialnej – przy wyjściu są wypominkowe karteczki.

Możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej – przed każdą Mszą św..

Z okazji Dnia Papieskiego – nasz zespół charytatywny zebrał na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – 1201 zł.

„Bóg zapłać” w imieniu ubogich uczniów za każdą złożoną ofiarę.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej i Dzienniczka S. Faustyny.

Serdeczne „Bóg zapłać” za każdą troskę o parafię, za modlitewny udział w parafialnej pielgrzymce do Kalwarii i Wadowic i za każdą złożoną ofiarę. Dziękujemy za troskę o kościół, kwiaty i trud sprzątania. Wyrazy wdzięczności tym, którzy przychodzą na wspólną modlitwę różańcową, za modlitwę rodzicom z małymi dziećmi.

Wszystkim życzymy, abyśmy zawsze byli ludźmi prawdziwej i wytrwałej modlitwy i aby modlitwa dokonywała w nas wielkich rzeczy dedykując myśl S. Kierkegaarda:

„Najsilniejszy jest zawsze ten,

kto umie złożyć dłonie do modlitwy”.