II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 5 styczeń 2020.

Razem z Kościołem trwamy w radości Bożego Narodzenia. Czytania mszalne mówią o wielkiej godności wszystkich wyznawców Chrystusa, dzięki któremu Bóg przeznaczył nas na przybrane dzieci. Po narodzeniu Chrystusa ludzkość „oblekła się” w niespotykaną godność. Jeśli Bóg stał się jednym z nas, to mamy szczególne zobowiązanie wobec naszych bliźnich. Odtąd każdy człowiek jest i powinien nam być szczególnie bliski.

Dziś z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. adoracja Pana Jezusa w Eucharystii.

Zmianka tajemnic różańcowych o 15.30.

  1. Proboszcz z X. Tomaszem składają wyrazy wdzięczności za życzenia imieninowe i za każdy przejaw życzliwości.

W poniedziałek – 6.I. – Uroczystość Objawienia Pańskiego / Trzech Króli /. Msze św. jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy, kadzidła i wody. Święto to jest dniem modlitw dzieci i młodzieży w intencji misji i o dobre powołania misyjne. Składka przeznaczona będzie na misje. Uroczystość Objawienia Pańskiego /Trzech Króli/ przypomina nam prawdę, że Bóg przyszedł na świat dla wszystkich i pragnie zbawienia każdego człowieka. Uczmy się od nich gorliwości i mądrości w szukaniu Boga. Prośmy o ducha prawdziwej pobożności dla każdego z nas.

Serdecznie zachęcamy i zapraszamy na Orszak Trzech Króli organizowany 6. I. w Zielonkach. Po Mszach św. orszaki wyruszą do jednego celu – parku wiejskiego w Zielonkach, gdzie przewidziane jest wspólne śpiewanie kolęd. My także /Marszowiec, Górka Narodowa, Witkowice/  pragniemy włączyć się do tego orszaku. Dlatego przebrani w różne stroje, przede wszystkim w królów zgromadzimy się o 12.30 na Marszowcu przy krzyżu na skrzyżowaniu ulic Głównej i Marszowieckjej i ze śpiewem kolęd /przynieść różne instrumenty/ wyruszymy stronę parku w Zielonkach. Szczegóły na plakacie.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII gimnazjum w piątek o 18.30.

W piątek grupa modlitewna zaprasza na czuwanie od godz. 17.15 połączone z modlitewnym maratonem za Kościół i Ojczyznę” – szczerze zachęcamy. Adoracja również w sobotę od 17.30.

W przyszłą niedzielę – 12 .01 – Święto Chrztu Pańskiego.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej poświęconej tajemnicy Bożego Narodzenia.

Wizyta duszpasterska:

07.01.20/wtorek/X.PR od 15.30 Bibicka

Witkowicka,

Okulistów

cała

1-18

cała

07.01.20/wtorek/X.TM od 15.30 Witkowice Nowe 1–21
08.01.20/środa/X.PR od 15.30 Witkowice Nowe 22-42
09.01.20/czwartek/X.PR od 15.30 Witkowice Nowe 43-64
09.01.20/czwartek/X.TM od 15.30 Koło Białuchy cała
10.01.20/piątek/X.PR od 15.30 Nowa Górka cała + bloki 2,4/na końcu/
10.01.20/piątek/X.TM od 15.30 Suche Łąki cała
11.01.20/sobota/X.PR od 9.00 Marszowiec Szeregowa, Marszowiecka
11.01.20/sobota/X.TM od 9.00 Marszowiec Wzorowa,
13.01.20/poniedziałek/X.TM od 15.30 Marszowiec Naukowa, Zielone Jary/numery parzyste/, Zgodna,

Pod Topolami,

13.01.20/poniedziałek/X.PR od 15.30 Marszowiec Klonowa, Marzycieli 1-20

Serdeczne „Bóg zapłać” za życzliwe przyjmowanie na kolędzie, za każdą złożoną ofiarę, za każdą pomoc w tym tygodniu, zwłaszcza za sprzątanie. Wytrwale módlmy się za tych, którzy pomagają oraz za każdego ofiarodawcę. Niech Maryja wynagradza wszelki trud i ofiarność – z sentencją na nadchodzący tydzień:

„Życzliwość jest kluczem, który otwiera drzwi domu sąsiada”.