XXXI Niedziela Zwykła – 01 listopad 2020

Przeżywamy dziś – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Liturgia Słowa usilnie akcentuje jedną z podstawowych prawd naszej wiary – prawdę o zbawieniu. Każdy z nas od momentu chrztu świętego jest włączony we wspólnotę Ludu Bożego, który został już zbawiony przez Jezusa na drzewie krzyża. Zostaliśmy opieczętowani i „przyodziani w białe szaty” zbawienia, które rodzą w naszych sercach nadzieję, że ujrzymy Pana takim, jaki jest.

Modlitewna adoracja Najśw. Sakramentu za zmarłych w przyszłą niedzielę. Dziś zmianka różańcowa za naszych zmarłych z wypominkami o 15.30.

Na różaniec za zmarłych z wypominkami jednorazowymi zapraszamy również przez cały tydzień o 17.30.

Zgodnie z aktualnymi zarządzeniami rządu i biskupa!!!! /strefa czerwona/wszystkie Msze św. w niedzielę i w tygodniu są odprawiane z udziałem wiernych -/obowiązkowo maseczki, odległość, na lewej stronie kościoła przyjmujemy Komunię św. do ust, na prawej do ręki/ – ale w kościele może być tylko 1 osoba/7 m2!!!! – a więc w naszej świątyni około 61 osób!!!! pozostali uczestniczą we Mszy na zewnątrz świątyni!!! – prosimy wszystkich o pokorne zrozumienie.

Msze św. w niedziele /8.00, 10.00, 11.30/ i w Dzień Zaduszny o 18.00 – są transmitowane przez nasz parafialny facebook.

1. Metropolita udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej aż do odwołania. Jednocześnie zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, uczestniczyły we Mszy św. medialnie oraz będąc w stanie łaski przyjmowały Komunę św. duchowo.

W poniedziałek – 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny.

Msze św. w naszym kościele o 8.00, 18.00 i będzie dodatkowo Msza św. o 16.15. Z ufnością polecimy Bogu wszystkich naszych zmarłych. Oddajemy ich imiona Jezusowi Chrystusowi w Eucharystii, dziękując Bogu za dar ich życia. Nasza modlitwa jest wyrazem pamięci o nich, ale także pełnym ufności spotkaniem z nimi w wierze. Spotkamy ich kiedyś w Bogu, jeżeli już tutaj będziemy trwali na modlitwie i dziękczynieniu, jeżeli będziemy – głęboko wierząc – oczekiwać na przyjście Chrystusa Pana, który przekształci nasze śmiertelne ciała na podobne do swego ciała zmartwychwstałego.

Za naszych zmarłych ofiarujmy przez cały rok: Msze św., modlitwy, odpusty oraz nasze codzienne krzyże, cierpienia, przykrości i dobre uczynki. Warunki zyskania odpustu za zmarłych: pobożne nawiedzenie kościoła, kaplicy lub cmentarza, modlitwa za zmarłych i w intencjach Ojca św. /Ojcze nasz, Wierzę w Boga/, stan łaski uświęcającej /spowiedź św./ i Komunia św.. – decyzją papieża Franciszka możemy to uczynić przez cały miesiąc listopad.

W środę – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

W I czwartek – o 17.00 – „Godzina święta” i w jej ramach różaniec za zmarłych z wypominkami jednorazowymi. Znajdźmy chwilę czasu na adorację i wspólną modlitwę.

W I piątek – litania do  Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00  i 18.00. Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy naszą młodzież.

Dzieci zapraszamy na Mszę św. pierwszopiątkową o 16.30. Spowiedź od 16.00. Dziękujemy dzieciom, które uczęszczały na różaniec i za pięknie wykonane różańce i rysunki – gratulacje.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15 – proszę o potwierdzenie. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. i dodatkowo w czwartek i w piątek od 17.15.

W I sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca.

W przyszłą niedzielę –  Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

„Bóg zapłać” za udział w  modlitwie różańcowej. Bardzo dziękujemy za wszelką troskę o naszą świątynię, za każde dobro i poświęcenie dla parafii, za ogrom pięknych kwiatów P. DUDKOM, za sprzątanie oraz za każdą złożoną ofiarę na tacę lub konto na budowę kościoła w Woli Zachariaszowskiej.. Niech dobry Bóg sam wynagradza.

Módlmy się wytrwale błagając Boga o wygaśnięcie epidemii i wszelkich zniewoleń przez zło tego świata, módlmy się specjalną modlitwą o pokój w naszej  ojczyźnie. Śpiewamy suplikacje „Święty Boże, … Od powietrza, epidemii, głodu, ognia i wojny oraz wszelkiego zła – zachowaj nas Panie”.

Wszystkich prosimy również o modlitwę w intencji naszej parafii i za każdego ofiarodawcę i dobrodzieja oraz o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Na ten refleksyjny czas listopadowy – życzymy wszystkim dużo Bożej otuchy, nadziei i Bożego ciepła z myślą ks. Bosko:

„Nie upadajmy na duchu w niebezpieczeństwach i trudnościach,

módlmy się z ufnością, a Bóg da obiecaną pomoc temu, kto pracuje dla Jego sprawy