UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 22 listopad 2020

Kościół na zakończenie roku liturgicznego ukazuje nam Jezusa Chrystusa jako Króla Wszechświata zasiadającego na tronie, a zarazem ukrzyżowanego i po ludzku „bezsilnego” Zbawiciela. Jednak to właśnie Ukrzyżowany i Zmartwychwstały jest Głową Kościoła i Panem wszystkiego, co istnieje. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do współpracy w budowaniu Chrystusowego królestwa prawdy, sprawiedliwości, miłości i pokoju.

Zgodnie z aktualnymi zarządzeniami rząduwszystkie Msze św. w niedzielę i w tygodniu są odprawiane z udziałem wiernych -/obowiązkowo maseczki, odległość, na lewej stronie kościoła przyjmujemy Komunię św. do ust, na prawej do ręki/ – ale w kościele może być tylko 1 osoba/15 m2!!!! – a więc w naszej świątyni około 30 osób!!!! pozostali uczestniczą we Mszy na zewnątrz świątyni!!! – prosimy wszystkich o pokorne zrozumienie.

Msze św. w niedziele /8.00, 10.00, 11.30/ – są transmitowane przez nasz parafialny facebook.

1. Metropolita udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej aż do odwołania. Jednocześnie zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, uczestniczyły we Mszy św. medialnie oraz będąc w stanie łaski przyjmowały Komunę św. duchowo.

We wtorek – wspomnienie św. Męczenników wietnamskich Andrzeja i Towarzyszy.

W środę – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.

W ramach „Modlitewnego maratonu za Kościół i Ojczyznę” – w naszej świątyni w każdy piątek i sobotę o 17.30 –  cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona dziesiątką różańca i litanią do św. Jana Pawła II – szczerze zachęcamy.

W przyszłą niedzielę – rozpoczynamy czas Adwentu – czas przygotowania się na przyjście Chrystusa w tajemnicy Bożego Narodzenia. Uczyńmy to z Maryją licznie uczestnicząc w Roratach – w niedzielę o 8.00 a w tygodniu o18.00 –  zapraszamy dzieci i młodzież. Na Roraty przychodźmy z lampionami i przynośmy serduszka z dobrymi uczynkami /będą później włożone do szopki/.

Zapraszamy do kupowania świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” – ofiara od 7 zł – będzie przeznaczona na wigilię i święta dla najbiedniejszych dzieci.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie Katarzynom, Zdzisławom składamy szczere życzenia.

Poczytajmy prasę katolicką i Pismo św.. polecamy „Echo Maryi Królowej Pokoju”.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie zwraca się z prośbą o oddawanie osocza przez ozdrowieńców, którzy przebyli chorobę Covid-19.

Z serca dziękujemy  za udział w modlitewnym maratonie za Kościół i Ojczyznę”, za zrozumienie, pomoc i trud sprzątania w tym tygodniu: „Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę na potrzeby naszej parafii .Niech tym większa będzie nasza modlitwa w intencji naszej parafii oraz za każdego dobroczyńcę i ofiarodawcę.

Módlmy się wytrwale błagając Boga o wygaśnięcie epidemii i wszelkich zniewoleń przez zło tego świata, módlmy się specjalną modlitwą o pokój w naszej  ojczyźnie. Śpiewamy suplikacje „Święty Boże, … Od powietrza, epidemii, głodu, ognia i wojny oraz wszelkiego zła – zachowaj nas Panie”.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30. Znajdźmy godzinkę czasu, by przygotować naszą świątynię.

Życzymy wszystkim, by Chrystus rzeczywiście był królem naszych serc, naszych rodzin, naszej parafii i Ojczyzny – dedykując myśl  św. Jana Bosko:

„Każda chwila czasu jest cenna, a każdy czas, który dobrze spożytkujesz,

będzie skarbem zdobytym przez ciebie”.