III Niedziela Zwykła – 24 styczeń 2021

Dziś – wspomnienie św. Franciszka,Salezego, biskupa i doktora Kościoła – Niedziela Słowa Bożego /Biblijna/.„Bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Słowo Boże wzywa nas dzisiaj do uznania swojej grzeszności i przemiany swojego życia, bo „czas jest krótki”. Człowiekowi otwartemu na Boże przebaczenie i miłość, „która trwa od wieków”, łatwiej przyjąć powołanie życiowe, które Bóg w swojej nieskończonej dobroci przygotował. Nasz Nauczyciel z Nazaretu wzywa każdego człowieka do przemiany i nawrócenia serca, bo przyjście Pana i Jego królestwa jest już bliskie. Prośmy Boga Trójjedynego, aby wszyscy chrześcijanie , którzy zostali „przemienieni przez zwycięstwo Jezusa Chrystusa” połączyli się w jednym domu, gdzie słucha się Słowa Bożego i łamie się Chleb Eucharystyczny .

Kończymy kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Cierpliwie i wytrwale troszczmy się o jedność w naszych rodzinach, sąsiedztwach i w całej wspólnocie parafialnej – przebaczając sobie wzajemnie.

Zgodnie z aktualnymi zarządzeniami rządu wszystkie Msze św. w niedzielę i w tygodniu są odprawiane z udziałem wiernych -/obowiązkowo maseczki, odległość,  na lewej stronie kościoła przyjmujemy Komunię św. do ust, na prawej do ręki/. Msze św. w niedziele o 11.30 – są transmitowane przez nasz parafialny facebook.

W tym roku nie ma tradycyjnej kolędy.  Na wyraźne i bezpośrednio skierowane życzenie jest  możliwa wizyta duszpasterska, Zgłoszenia przyjmujemy – najlepiej na kartce z podaniem numeru telefonu – lub na e mail parafialny.

We wtorek – 26.01.21 – będzie dodatkowa Msza Św. za mieszkańców naszej parafii z Marszowca o godz. 19.00, na którą z racji obostrzeń epidemicznych zapraszamy jedynie przedstawicieli rodzin.

W czasie Mszy św. z przybyłymi przedstawicielami rodzin  będziemy modlić się  za rodziny mieszkające w danym rejonie i  za zmarłych z tych rodzin. Po Mszy św. będzie krótkie nabożeństwo z adoracją i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Na Mszę św. przynosimy wodę, którą poświęcimy do pokropienia domu, mieszkania. Przedstawiciel rodziny zabiera Boże błogosławieństwo dla domu i rodziny, obrazek z darem modlitwy, poświęconą wodę i kredę. Po powrocie z Mszy św. kredą naznacza drzwi literami K+M+B na znak, że rodzina przyjęła B. błogosławieństwo i dar modlitwy, pokropi mieszkanie i zaprosi do wspólnej modlitwy. Na Mszy św. można złożyć kolędową ofiarę przeznaczoną na seminarium, misje, pomoc starszym kapłanom i na budowę świątyń.

W poniedziałek – święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła.

We wtorek – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.

W czwartek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

W piątek  – czuwanie modlitewne od 17.20.

W przyszłą niedzielę – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera, patrona wychowawców.

Przed W. Postem będziemy przeżywać przez trzy kolejne niedziele tradycyjne nabożeństwo 40-godzinne. W tym roku o 15.30 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu – Koronka do Miłosierdzia Bożego i cicha adoracja do 16.10. Wszystkich na  spacer do naszej świątyni i na chwilkę adoracji serdecznie zapraszamy.

Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców zapraszamy już dziś na nabożeństwa z poświęceniem medalików – we wtorek – 2.II.2021 – Święto MB Gromnicznej: na 16.00 – klasa IIIA, na 16.30 – klasa IIIB, na 17.00 – klasa IIIC.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie dobro, modlitwę oraz za każdą złożoną ofiarę, szczególnie kolędową złożoną na Mszach św. kolędowych. Z serca dziękujemy wytrwałym za pomoc w sprzątaniu.

Sprzątanie naszej świątyni – w sobotę od 8.30 – bardzo prosimy o pomoc, choć na chwilę.

Wszystkim życzymy ukochania Pisma św. /Biblii/oraz ducha zgody i pojednania, byśmy szanując się wzajemnie, pomagali innym zrealizować swoje powołanie z myślą Fiodora Dostojewskiego:

„Bez cierpienia i poświęcenia nie zrozumie się szczęścia.”