V Niedziela Zwykła – 7 luty 2021.

Świątynia w której się gromadzimy jest miejscem, gdzie od codziennych trosk możemy odpocząć i wsłuchiwać się w słowo, które pochodzi z Bożych ust. Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli ukazuje nam Jezusa jako Lekarza dusz i ciał. Zbawiciel, patrząc na ludzką biedę duchową i cielesne cierpienie wychodzi naprzeciw temu wszystkiemu, co ogranicza człowieka: leczy, uzdrawia, podnosi na duchu poprzez Słowo, które ma moc nas zbawić. Pozwólmy znaleźć się Jezusowi niech Jego słowo leczy i uzdrawia nas oraz podnosi na duchu w tej trudnej, szarej codzienności.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca – po Mszy św. adorując Najśw. Sakrament będziemy błagać o wszelkie potrzebne łaski na drogach wiary i miłości a szczególnie za wszystkich starszych, chorych i cierpiących oraz tych, którzy się o nich troszczą.

Zgodnie z aktualnymi zarządzeniami rządu wszystkie Msze św. w niedzielę i w tygodniu są odprawiane z udziałem wiernych -/obowiązkowo maseczki, odległość,  na lewej stronie kościoła przyjmujemy Komunię św. do ust, na prawej do ręki/. Msze św. w niedziele o 11.30 – są transmitowane przez nasz parafialny facebook.

Przed W. Postem przeżywamy przez trzy kolejne niedziele tradycyjne nabożeństwo 40-godzinne połączone dziś ze zmianką różańcową. O 15.30  wystawienie Najśw. Sakramentu – Koronka do Miłosierdzia Bożego, dziesiątka różańca i cicha adoracja do 16.10. Wszystkich na spacer do naszej świątyni i na chwilkę adoracji serdecznie zapraszamy.

W czwartek – 11.II – wspomnienie NMP z LourdesXXVIX Światowy Dzień Chorego. Ojciec Święty zawierza chorych i cierpiących NMP i prosi Ją, by pomagała każdemu chrześcijaninowi przyjmować chorobę i cierpienie z Chrystusem dla zbawienia siebie i świata, a zdrowych prosi, by otoczyli ich szczególną opieką.

Z racji epidemii nie będzie w tym roku Parafialnego Dnia Chorego. W razie potrzeby w każdej chwili można poprosić o udzielenie umacniającego Sakramentu Namaszczenia Chorych.

W czwartek tłusty – kończy się powoli czas karnawału – coraz bliżej Wielki Post.

Czuwanie modlitewne w piątek od 17.20 – zachęcamy.

Kandydatów do bierzmowania z klas VIII – zapraszamy na spotkanie w kościele /w maseczkach/ w piątek o 18.45.

W przyszłą niedzielę – święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa – patronów Europy oraz św. Walentego – patrona zakochanych – wszystkim a szczególnie młodym – życzymy daru prawdziwej i odpowiedzialnej miłości.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę i za każdą pomoc, szczególnie w sprzątaniu naszej świątyni, rozbieraniu szopki

i choinek oraz za wspólną modlitwę w I czwartek, I piątek i w I sobotę. Dziękujemy za złożoną ofiarę  na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni  – w sobotę od 8.30.

Na dni kończącego się karnawału wszystkim życzymy dobrej zabawy, smacznego pączka oraz podnoszącej na duchu prawdziwej radości serca i dedykujemy kolejny raz wymowną myślą św. Augustyna:

„Człowieku naucz się tańczyć,

bo inaczej aniołowie w niebie nie będą wiedzieć, co z tobą robić:”