XII Niedziela Zwykła – 19 czerwiec 2022.

Gromadzi nas dzisiaj miłość do Chrystusa. Eucharystia jest miejscem spotkania z Bogiem i ludźmi. Niech to spotkanie przyczyni się do pogłębienia naszej więzi. Kościół przez sakramenty uświęca wiernych i daje okazję do przeżywania wspólnoty. Najważniejszym momentem życia każdej wspólnoty chrześcijańskiej jest dzielenie Eucharystycznego Chleba. Niech ono nam pomoże dźwigać krzyże i trudy każdego dnia i wszędzie przyznawać się do Chrystusa. Przyjęte Słowo Boże i sprawowana Eucharystia niech nas umacnia, byśmy zawsze byli Dziećmi Bożymi, może szczególnie na wakacjach i urlopach.

Z racji czerwca – miesiąca poświęconego Sercu Pana Jezusa – litanię odmawiamy w tygodniu po Mszach św. wieczornych, w poniedziałek rano.

W dniu 19. VI – na mocy specjalnego dekretu  Ojca Świętego Leona XIII, każdy wierny katolik, który nawiedzi naszą kaplicę Matki Bożej Nieustającej Pomocy może uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunki i szczegóły na karteczkach. Zapraszamy do skorzystania z łaski odpustu.

We wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika – kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy na spotkanie – o 18.45.

W czwartek – liturgicznie przeniesiona – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Bóg powołuje ludzi i w dziwny sposób prowadzi ich swymi drogami. To powołanie Boże w szczególny sposób okazało się w życiu i narodzeniu Jana Chrzciciela. I my jesteśmy wezwani, by być świadkami Chrystusa i przygotować dla Niego drogę do ludzkich serc

zakończenie Oktawy Bożego Ciała z procesją i błogosławieństwem wianków, ziół i kwiatów na Mszy św. o 18.00. Serdecznie zapraszamy dzieci sypiące kwiatki, dzieci komunijne, niosących feretrony i sztandary.

W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – akt wynagrodzenia Najśw. Sercu Jezusowemu i litania po Mszy św. o 7.00 i 18.00. Z racji uroczystości nie ma postu!!.

Również w piątek – 24. VI. – Msze św. na zakończenie roku szkolnego: – o godz. 8.00 – dla klas I-IV naszej szkoły podstawowej, o godz.10.00 – dla klas V-VIII i ośrodków wychowawczych MOW i MOS. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej i ośrodków wychowawczych oraz rodziców, wychowawców i pracowników szkoły. Spowiedź od 7.30 i od 9.30.

Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę w piątek od 17.20.

Szczere życzenia wielu potrzebnych łask składamy wszystkim solenizantom tego tygodnia – szczególnie Janom i Janinom.

Może mamy trochę więcej czasu – zachęcamy do kupowania i poczytania prasy i książek katolickich.

Wyjazd na parafialną pielgrzymkę do Starego Sącza, Muszyny, Powroźnika, Krynicy – w środę 22.VI o 5.30 spod strażnicy.

Zapraszamy również do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach: 6–11. VIII. 2022. Szczegóły na plakacie.

Trwa wojna w Ukrainie –  nadal potrzeba  pomocy. W naszej parafii w tym tygodniu dyżur w poniedziałek, środę i w piątek – od 18.30 – 20.00!!!.

Wielkie „Bóg zapłać” wszystkim za udział i przygotowanie procesji Bożego Ciała – szczególnie niosącym sztandary, feretrony i baldachim, porządkowym, policji, niosącym świece, małym krakowiankom i krakowiakom, dzieciom I-Komunijnym i sypiącym kwiatki, ministrantom, organiście, kościelnym, lektorom i tym, którzy przygotowali ołtarze, ubrali domy i trasę procesji.

Serdeczne podziękowanie za czuwania modlitewne, kwiaty, każdą złożoną ofiarę i sprzątanie kościoła. Wytrwale módlmy się za naszych. dobrodziejów i ofiarodawców.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – choć na chwilę – w sobotę od godz. 8.00.

Przed nami wakacje – nie zapominajmy o Bogu i Jego przykazaniach – na czas pracy i wypoczynku składamy wszystkim życzenia duchowego ubogacania się i umocnienia pełnego nadziei w dźwiganiu z Chrystusem naszych codziennych trosk – pamiętajmy szczególnie o modlitwie i Mszy św. niedzielnej – z myślą L. Rydla:

„Tak mało na świecie dobroci,

A tyle jej światu potrzeba…

Nią życie jak słońcem się świeci,

Nią ziemia się zbliża do nieba.”