Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 9 kwiecień 2023.

Razem z całym Kościołem ogłaszamy światu radość Zmartwychwstania Chrystusa. Alleluja – Jezus żyje – radujmy się!. Prawda o zmartwychwstaniu Chrystusa jest najgłębszym fundamentem, na którym opiera się nasza chrześcijańska wiara. W dzisiejszą uroczystość powtarzamy z wiarą: „Nie umrę, ale żył będę i głosił dzieła Pana – Alleluja. W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy!” Bądźmy wszędzie świadkami paschalnej radości.

Jutro – 10.IV – Poniedziałek Wielkanocny – drugi dzień Świąt. W duchu chrześcijańskiej radości cała nasza parafia wraz z gośćmi będzie przeżywać swoje patronalne święto – odpust ku czci świętej Marii Magdaleny, zwiastunki wielkanocnej radości. Postawą wiary i modlitwy, śpiewając radosne „Ciebie Boga wysławiamy..” będziemy dziękować dobremu Bogu za ten czas łaski, za troskliwą opiekę naszej patronki nad naszą podejmującą tyle  zamierzeń parafią. Przed nami przede wszystkim troska o prawdziwą jedność wszystkich w duchu wiary, nadziei i miłości. Wdzięczni za wszystko, cieszmy się naszymi osiągnięciami duchowymi i materialnymi. Przeżywając odpust w naszej parafialnej wspólnocie powierzmy patronce wszystkie nasze sprawy, całą parafię, gości i wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców naszej parafii oraz błagajmy o pokój w naszych sercach i na całym świecie.

Msze św. jak w każdą niedzielę.

11.30 – MSZA ŚW. – SUMA ODPUSTOWA Z PROCESJĄ, której będzie przewodniczył X.Kanonik Andrzej TARASIUK, proboszcz Parafii Św. Karola Boromeusza.

Bardzo gorąco zapraszamy wszystkich na nasze uroczystości.

Spotkanie rodziców i kandydatów do bierzmowania z klas VIII – w piątek – 14.IV – o 18.45 .

Z racji oktawy wielkanocnej w piątek nie ma postu.

We piątek również – dzień naszej wielkiej modlitwy za Ojczyznę.

W sobotę – III. miesiąca – rodziców z małymi dziećmi i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na nabożeństwo o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą III niedzielę miesiąca – Niedziela Bożego Miłosierdzia – na każdej Mszy św. – adoracja Najśw. Sakramentu – zawierzymy siebie, parafię i świat Bożemu miłosierdziu ufając wstawiennictwu św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny. Naszą młodzież zapraszamy na Mszę św. młodzieżową o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI,VII, VIII przygotowujący się do bierzmowania. Dzieci naszej szkoły zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30, 

Składamy z serca płynące „Bóg zapłać” za zaangażowanie i udział we wspólnej modlitwie w czasie Triduum Paschalnego, za czuwania, udział w Drodze Krzyżowej i procesji paschalnej, za przygotowanie liturgii, ciemnicy i grobu, za ofiary na cele naszej parafii, P. Dudkom za kwiaty, dziękujemy za sprzątanie, za tak hojne podzielenie się „święconym” z potrzebującymi i pomoc w pakowaniu i rozwiezieniu paczek, za zrozumienie, trud i poświęcenie w przygotowaniu naszej świątyni do Świąt Wielkanocnych.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu świątyni w sobotę od 8.00.

Jeszcze raz składamy wszystkim, parafianom i gościom najserdeczniejsze życzenia – obfitych łask od Zmartwychwstałego Pana i smacznego „święconego”:

„Dziś Jezus Chrystus z grobu wstał,

Nam zmartwychwstania przykład dał; Radujmy się, Alleluja!”.