XXI Niedziela Zwykła – 27 sierpień 2023.

„Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?” – pytanie Jezusa rozbrzmiewa w wciąż sercu Kościoła. Chrześcijanin – to ktoś, kto uznaje Chrystusa za zbawcę.  W wierze jest zawsze coś osobistego, niepowtarzalnego.  Nie można wiecznie chować się za wiarę innych. Wierzyć w Jezusa jako Boga oznacza zawierzyć Mu swoje życie, uznawać go za swoją drogę. Wiara jest decyzją, świadomym wyborem. Prośmy Boga o dar mocnej i żywej wiary dla siebie i innych.

Dziś – wspomnienie św. Moniki.

Również dziś – na mocy postanowienia papieża Franciszka – Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony.

Kończy się miesiąc sierpień. Nie bójmy się podejmować trudów i wyrzeczeń w dziedzinie trzeźwości. Umiejmy powiedzieć „nie” złym alkoholowym obyczajom – dajmy dobry przykład.

W poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

We wtorek – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

Wyjątkowo w ostatni czwartek sierpnia – o 18.45 – zebranie rady parafialnej i wszystkich, którzy pragną zaangażować się w życie parafii i w organizację dożynek.

W I piątek – wspomnienie bł. Bronisławy – litania do Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00  i 18.00. Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VI, VII i VIII. Po Mszy św. krótkie spotkanie.

O 16.30 – Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci od 15.45. Odwiedziny chorych od 8.15.

Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy na modlitewne czuwanie – od 17.20.

Okazja do spowiedzi  św. przed każdą Mszą św. oraz – w czwartek i piątek od 17.15.

W I sobotę miesiąca – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.15 – rozważanie tajemnicy różańca, o 17.30 – różaniec i o 18.00 Msza św.. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Szczere życzenia składamy wszystkim solenizantom tego tygodnia – szczególnie Monikom, Augustynom, Bronisławom.

Dożynki parafialno-osiedlowe odbędą się w niedzielę – 10. IX. 2023 r. Msza św. dożynkowa wyjątkowo o godz. 15.00. Po niej festyn parafialny. Wszystkich już dziś zapraszamy i prosimy – w miarę możliwości – o zaangażowanie się w ich organizację. /Nie będzie Mszy św. o 16.15/.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

„Bóg zapłać” za każdy przejaw troski o naszą parafię, szczególnie za kwiaty i sprzątanie oraz za każdą złożoną ofiarę.

Bardzo prosimy o zrozumienie i pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.00.

Na ostatni tydzień wakacji – życzymy wszystkim – umocnienia wiary i wielu potrzebnych łask – dedykując myśl św. Augustyna:

„Nie staraj się zrozumieć, abyś uwierzył, lecz staraj się uwierzyć, to zrozumiesz”.