XXIII Niedziela Zwykła – 10 wrzesień 2023

Zgromadziliśmy się na Uczcie Eucharystycznej, by dać wyraz naszej wierze i zaakcentować swoją przynależność do Chrystusa. On, który daje się nam w słowie i chlebie życia, jawi się dzisiaj jako Zbawiciel i Przyjaciel człowieka, udzielając każdemu z nas Mądrości odwiecznej, mądrości, która w jedności z Duchem Świętym pozwala człowiekowi zrozumieć i przyjąć wolę Najwyższego i po bratersku upomnieć bliźniego.

Dziś beatyfikacja rodziny ULMÓW w Markowej –  duchowo i modlitewnie łączymy się z wszystkimi uczestnikami beatyfikacji wypraszając wszelkie potrzebne łaski dla naszych rodzin zwłaszcza w czasie adoracji Pana Jezusa w Eucharystii.

Przeżywając dożynkową niedzielę dziękujemy dziś za plony ziemi i każdy trud pracy i wychowania, za to, że mamy chleb powszedni. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na nasze dożynki z poświęceniem wieńca dożynkowego:

15.00 – Msza św. dożynkowa, którą odprawi X. Szymon Wykupil – wikariusz Parafii św. Karola Boromeusza.

16.00 – festyn parafialny – wszystkich zapraszamy, zwłaszcza dzieci – będą dla nich specjalne konkursy i atrakcje – prosimy o zaangażowanie się w ich przebieg. Nie będzie Mszy św. o 16.15!!!!.

W ramach dożynek w czwartek – 14. IX – w „Dworku Białoprądnickim” o 19.00 – odbędzie się okolicznościowy koncert dożynkowy. Szczegóły na plakatach.

Od 10.IX – przeżywamy Tydzień Wychowania – prośmy gorąco o łaskę dobrego wychowania dla wszystkich.

W środę – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

W czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Stajemy wobec tajemnicy krzyża, który jest znakiem naszego zbawienia. Odkryjmy na nowo wielką wartość krzyża w naszym życiu i brońmy go przed znieważaniem.

Również w czwartek o 18.45 odbędą się zapisy i pierwsza zbiórka kandydatów na ministrantów.

W piątek – III miesiąca – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej – po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz czuwanie modlitewne szczególnie w intencji naszych rodzin.

O 19.00 –  czuwanie młodzieży.!!! Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI, VII i VIII w drodze do bierzmowania. Na zakończenie o 19.30 – Apel Jasnogórski i błogosławieństwo . Na chwilę adoracji i apel serdecznie zapraszamy.

W sobotę – III miesiąca – wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa – rodziców z małymi dzieci i kobiety w stanie błogosławionym oraz wspólnotę rodzin – zapraszamy na nabożeństwo o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – III miesiąca – dzieci naszej szkoły zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii świętej. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne z rodzicami i zapisy dzieci, które chcą przystąpić do I Komunii św. w naszej Parafii.

Naszą młodzież zapraszamy na Mszę św. młodzieżową o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI, VII i VIII przygotowujący się do bierzmowania.

X.Metropolita wraz z Caritas zapraszają osoby chore i starsze na pielgrzymkę do sanktuarium Krzyża św. w Mogile w piątek – 15 IX. O 12.00 – Msza św.. Zapisy chętnych na wyjazd – do środy w zakrystii.

Do 15.IX trwa etap składania wniosków do planu miejscowego Witkowice – Dolina Prądnika. To szansa na stworzenie dużego parku leśnego w naszej okolicy. Wnioski można składać w wersji papierowej lub mailowej do Wydziału Planowania Urzędu Miasta Krakowa.

Na ręce starostów składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim za trud przygotowania dożynek. Dziękujemy za każde zaangażowanie i poświęcenie dla parafii, za złożone ofiary, zwłaszcza na nowo zamontowaną kratę w drzwiach kościoła, za kwiaty i sprzątanie. Za dobrodziejów i darczyńców naszej parafii szczerze się módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.00.

Na kolejny tydzień całej naszej wspólnocie parafialnej i wszystkim gościom – życzymy – niech patronka tej ziemi św. Maria Magdalena wyprosi każdemu łaskę, której najbardziej potrzebuje – a na dziś dużo dobrej dożynkowej zabawy, która niech nas jeszcze bardziej zjednoczy i umocni na wszelki trud zwłaszcza wychowywania, który przed nami – niech towarzyszy myśl T. Fontane`a:

„ Zawsze ostatecznie zwycięża

urodzajne pole nad nieurodzajnym”.