ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO – 07 stycznia 2024.

Jezus Chrystus został ustanowiony przez Boga „światłością dla narodów” i przymierzem dla wszystkich ludzi. Jezusa z Nazaretu Bóg namaścił Duchem Świętym i mocą. My także przez sakrament chrztu świętego staliśmy się Dziećmi Boga i „ nowym stworzeniem”. Odtąd jesteśmy wezwani, by całym życiem świadczyć o Chrystusie wszędzie gdziekolwiek jesteśmy. Każdy z nas ma przejść przez ziemię czyniąc dobrze. Niech na tej drodze umacnia nas przyjmowanie Komunii św. – pokarmu z nieba.

Z racji I niedzieli miesiąca dziś – z Maryją – adoracja Najśw. Sakramentu.

Zmianka różańcowa dziś – o 15.30. Zachęcamy na chwilę modlitwy.

W piątek czuwanie modlitewne – od 17.20. Wszystkich zapraszamy.

Zapraszamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej poświęconej tajemnicy chrztu św..

X.Michalici zapraszają na ferie z emocjami. Szczegóły na plakacie i ulotkach przy wyjściu z kościoła.

W imieniu misjonarzy – za modlitwy i wsparcie materialne – składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Składamy szczere wyrazy wdzięczności za życzliwe przyjmowanie na kolędzie, za wiele cennych uwag, za chęć zaangażowania się w życie parafii oraz za zrozumienie. Gdyby ktoś nie mógł przyjąć księdza po kolędzie w wyznaczonym czasie, a pragnie to uczynić, prosimy o kontakt. Wizyta duszpasterska trwa i prosimy cierpliwie oczekiwać na wiadomość SMS z terminem kolędy.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu Bożych łask.

Wielkie „Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę kolędową i na potrzeby naszej parafii, za każdą pomoc w tym tygodniu, zwłaszcza za sprzątanie. Wytrwale módlmy się za tych, którzy pomagają oraz za każdego ofiarodawcę. Niech Maryja wynagradza wszelki trud i ofiarność.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.00. Znajdźmy chwilkę czasu.

Wszystkim dedykujemy na kolejne dni sentencję św. Augustyna:

„Gdybyśmy naprawdę żyli, jak prawdziwi chrześcijanie,

zdobylibyśmy wszystkich dla Chrystusa”.