V Niedziela Zwykła – 4 luty 2024.

Kościół, w którym się gromadzimy jest miejscem pustynnym, gdzie od codziennych trosk możemy odpocząć i wsłuchiwać się w słowo, które pochodzi z Bożych ust. Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli ukazuje nam Jezusa jako Lekarza dusz i ciał. Zbawiciel, patrząc na ludzką biedę duchową i cielesne cierpienie wychodzi naprzeciw temu wszystkiemu co ogranicza człowieka: leczy, uzdrawia, podnosi na duchu poprzez Słowo, które ma moc nas zbawić. Pozwólmy znaleźć się Jezusowi niech Jego słowo leczy i uzdrawia nas oraz podnosi na duchu w  szarej codzienności.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca – po Mszy św. adorując Najśw. Sakrament będziemy błagać o wszelkie potrzebne łaski na drogach wiary i miłości a szczególnie za wszystkich starszych, chorych i cierpiących oraz tych, którzy się o nich troszczą.

Przed W. Postem przeżywamy przez trzy kolejne niedziele tradycyjne nabożeństwo 40-godzinne połączone dziś ze zmianką różańcową. O 15.00  wystawienie Najśw. Sakramentu – Koronka do Miłosierdzia Bożego, dziesiątka różańca i cicha adoracja do 16.10. Wszystkich dziś na poobiedni spacer do naszej świątyni i na chwilę adoracji serdecznie zapraszamy.

W poniedziałek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy – błogosławienie chleba.

We wtorek – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

W czwartek  „tłusty” – kończy się powoli czas karnawału – coraz bliżej Wielki Post.

W piątek – czuwanie modlitewne od 17.20 – zachęcamy na chwilę modlitwy.

W sobotę –  wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkania: z klas VI wyjątkowo w I środę o 18.45 a z klas VII i VIII w piątek o 18.45.

W przyszłą niedzielę – wspomnienie NMP z Lourdes – XXXIII Światowy Dzień Chorego.  Liturgia zachęca nas, abyśmy w dźwiganiu krzyża cierpienia i choroby zaufali Bogu. Ojciec Święty zawierza chorych i cierpiących NMP Niepokalanie Poczętej i prosi Ją, by pomagała każdemu chrześcijaninowi przyjmować chorobę i cierpienie z Chrystusem dla zbawienia siebie i świata, a zdrowych prosi, by otoczyli ich szczególną opieką.

Chorych, którzy mogą X. Metropolita zaprasza na Mszę św.  o 12.00 – do Bazyliki Bożego Miłosierdzia.

Parafialny Dzień Chorego – będzie 17 czerwca we wspomnienie naszego patrona św. Brata Alberta. W razie potrzeby w każdej chwili można złosić chęć przyjęcia umacniającego Sakramentu Namaszczenia Chorych.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia zwłaszcza Agatom, Dorotom, Ryszardom, Jackom i Grzegorzom składamy serdeczne życzenia wielu Bożych łask.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę i za każdą pomoc, szczególnie w sprzątaniu naszej świątyni, rozbieraniu szopki i choinek oraz za wspólną modlitwę w I czwartek, I piątek i w I sobotę. Dziękujemy za złożoną ofiarę  na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni  – w sobotę od 8.00.

Na dni kończącego się karnawału wszystkim życzymy dobrej zabawy, smacznego pączka oraz podnoszącej na duchu prawdziwej radości serca i dedykujemy kolejny raz wymowną myślą św. Augustyna:

„Człowieku naucz się tańczyć,

bo inaczej aniołowie w niebie nie będą wiedzieć, co z tobą robić:”