III Niedziela Wielkiego Postu – 03 marzec 2024.

Dzisiejsza Liturgia Słowa ukazuje nam Boga, który nieustannie troszczy się o człowieka. Człowiek nigdy nie był i nie jest obojętny Stwórcy. Bóg w swoim niezgłębionym miłosierdziu nieustannie znajduje miejsce dla człowieka. Nie pozostawia nas samych sobie. Jezus Chrystus oddał za nas swoje życie. Przeżywamy te prawdę na nowo podczas każdej Eucharystii. Jeśli chcemy się upodabniać do Zbawiciela, to także musimy być zdolni do ciągłego umierania dla grzechu.

Z racji I niedzieli miesiąca uklękniemy dziś, by prosić o potrzebne łaski adorując obecnego wśród nas Miłosiernego Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale o 15.30. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego.

Składka na Gorzkich Żalach dziś oraz w pozostałe niedziele W. Postu będzie zbierana na kwiaty do Bożego Grobu i na wielkanocny wystrój naszej świątyni.

W poniedziałek – święto św. Kazimierza, patrona naszej archidiecezji. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia, szczególnie naszemu p. Kazimierzowi za ogrom pracy i poświęcenia.

W środę – po Mszy św. wieczornej spotkanie zespołu charytatywnego.

W I czwartek – o 17.00 „Godzina święta” – na chwilę adoracji szczerze zapraszamy. Po Mszy św. wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia – o owocne przeżycie czasu Wielkiego Postu, rekolekcji i Świąt Wielkanocnych.

O 18.40 – spotkanie rady parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii.

W piątek – Droga krzyżowa dla wszystkich o 17.30 – serdecznie wszystkich zapraszamy.

Również w piątek – Dzień Kobiet – wszystkim Paniom składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych łask, a panów prosimy o modlitwę i szacunek. Nasze Panie zapraszamy na Mszę św. o 18.00.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII w piątek o 18.45.

Okazja do spowiedzi św. codziennie przed każdą Mszą św.

Zaplanujmy już dziś czas, aby wziąć udział w parafialnych rekolekcjach wielkopostnych w dniach 17– 20.III.2024.

W przyszłą niedzielę zespół charytatywny będzie zbierał ofiary do puszek – na świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących naszej parafii.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej, Pisma św., Dzienniczka i książek katolickich – szczególnie w tym czasie umacniania wiary.

Serdeczne Bóg zapłać”  za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, za udział w Drodze krzyżowej i modlitwę w I sobotę – szczególnie za sprzątanie – oraz za każdą złożoną ofiarę.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.00.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy pokoju serca i jak najowocniejszego przeżywania czasu Wielkiego Postu z myślą Phila Bosmansa:

„Aby stać się lepszym,
nie musisz czekać na lepszy świat.”