V Niedziela Wielkiego Postu – 17 marzec 2024.

CZAS ŚWIĘTYCH REKOLEKCJI.

„Zabiorę się i pójdę do mego Ojca, i powiem: Ojcze, zgrzeszyłem przeciw niebu i względem Ciebie” – przeżywamy czas świętych rekolekcji, czas pojednania z Bogiem i bliźnimi, czas pokuty i nawrócenia, czas modlitwy i wyciszenia. Módlmy się wzajemnie za siebie, aby ten czas łaski zaowocował w każdym z nas wzrostem miłości Boga i bliźniego. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach, które głosi X. Piotr WRÓBEL – serdecznie Go w naszej parafii witamy i życzymy obfitości darów Ducha Świętego. Program rekolekcji – mamy w naszych domach w gazetce i na stronie internetowej.

Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale o 15.30. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego. Składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Bożego Grobu i na wielkanocny wystrój naszej świątyni.

We wtorek – Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP – męża sprawiedliwego, wzór pracowitości i patrona dobrej śmierci.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia, szczególnie Józefom składamy serdeczne życzenia wielu Bożych łask.

We wtorek – dzień spowiedzi rekolekcyjnej: spowiedź dorosłych: 7.30 – 8.00; 15.30 –16.30  i 16.45- 18.00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu.

Zakończenie rekolekcji z błogosławieństwem rekolekcyjnym w środę na wszystkich Mszach św. W środę na Mszach św. składka na potrzeby rekolekcji.

W czwartek po Mszy św. wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia o owocne przeżycie czasu Wielkiego Tygodnia i wielkanocnych uroczystości parafialnych.

W piątek – o 17.30 – Droga krzyżowa dla wszystkich a szczególnie dla uczniów z klasy IIIB.

Również w piątek – 22.III.2024 – spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII o 18.45!!!.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej, Pisma św., Dzienniczka i książek katolickich.

Zmarł Jan GLONEK, tata X. Jarosława GLONKA – pogrzeb w sobotę 23.III o 14.00 w Skale, w kaplicy cmentarnej, różaniec o 13.30. Prosimy o modlitwę w Jego intencji.

Serdeczne Bóg zapłać”  za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, za udział w Drodze krzyżowej, za każdą modlitwę – za sprzątanie, za składanie i rozniesienie kopert – oraz za każdą złożoną ofiarę.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.00.

Z serca życzymy ubogacającego przeżywania czasu łaski świętych rekolekcji, niech jeszcze bardziej zjednoczą nas we wspólnocie wiary i miłości – i dedykujemy myśl Dietricha Bonchoeffera;

„Otoczeni opieką Bożej mocy, z otuchą wyglądajmy przyszłości.

Bóg z nami wieczorem i rankiem i widać Go w każdym nadchodzącym dniu.”