XV Niedziela Zwykła – 14 lipiec 2024

Liturgia Słowa mówi nam, że Bóg utożsamia się przede wszystkim z głodnym, chorym, nagim, bezdomnym… głód to nie tylko brak chleba, ale i brak miłości, opieki, brak świadomości, że się jest kochanym – potrzebnym. Nagość, to nie tylko brak odzienia, ale i współczucia tak rzadko okazywanego braciom. Bezdomność, to nie tylko brak schronienia, ale i to czego doznajemy, gdy brak nam kogoś bliskiego, gdy jesteśmy odrzuceni i upokorzeni.
Dzisiaj Chrystus powierza nam trudne zadanie. Mamy być apostołami Jego miłości. Bez lęku mówić o Nim i świadczyć swoją postawą, że Jego miłość wystarczy, aby być szczęśliwym. Mamy iść do wszystkich potrzebujących i zanieść im Miłość, zanieść im Jezusa, zanieść im siebie. Każdy z nas jest powołany do rozszerzania Bożego królestwa tutaj na ziemi. Słuchając Boga nie tylko sami będziemy szczęśliwi, ale posiądziemy moc i umiejętność zjednywania Bogu bliźnich i pomagania im.

Wyjątkowo w dzisiejszą niedzielę – adoracja Pana Jezusa w Eucharystii. W czasie adoracji będziemy modlić się, abyśmy wszyscy szczęśliwie i po Bożemu przeżyli czas urlopów i wakacji oraz o umocnienie w trudach i w pracy.

W lipcu i sierpniu – nie ma Mszy św. w czwartki o 18.00 i w piątki o 7.00.

W poniedziałek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

We wtorek – wspomnienie NMP z Góry Karmel /MB Szkaplerznej/.

W czwartek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana.

W piątek – III miesiąca – po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz czuwanie grupy modlitewnej w intencji całej parafii, wszystkich naszych ofiarodawców i dobrodziejów. Z racji wakacji nie będzie czuwania młodzieży.!!! Błogosławieństo i Apel Jasnogórski o 19.15.

Na chwilę adoracji i apel wszystkich serdecznie zapraszamy.

W sobotę – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera.

25.VII – obchodzimy wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących – z tej okazji w przyszłą niedzielę 21.VII – modlitwa za kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych po każdej Mszy św..

Solenizantom tego tygodnia, zwłaszcza Bogdanom, Jadwigom, Szymonom i Czesławom składamy serdeczne życzenia wielu potrzebnych łask.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy i książek katolickich oraz Pisma św. – znajdźmy chwilę czasu dla ducha.

Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach: 6–11.VIII. 2024. Szczegóły na plakatach i na stronie pielgrzymki.

Wszystkim naszym dobrodziejom i darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie, szczególnie za ofiary na potrzeby naszej parafii – zakończyliśmy meblowanie drugiej części zakrystii – można oglądnąć. „Bóg zapłać” za piątkową modlitwę oraz za kwiaty i pomoc w sprzątaniu naszego kościoła – wytrwale za dobrodziejów i darczyńców się módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od godz. 8.00.

Zmarł + Marek HAJDYŁA – proboszcz Parafii Św. Jadwigi Królowej. Importa – w piątek 19.VII o 13.00 – w Kościele św. Jadwigi. Exporta – 20.VII o 12.00 – w Kościele św. Floriana przy ul. Warszawskiej.

Z serca życzymy wszystkim niech Matka Boża Szkaplerzna wyprosi wszelkie potrzebne łaski, szczególnie Bożą opiekę na wakacjach i urlopach oraz potrzebne siły dla tych, którzy w tym czasie trudzą się, pracują i dźwigają krzyż choroby z myślą św. Teresy od Dzieciątka Jezus:

„Święty Szkaplerz – to pewny znak przeznaczenia do zbawienia”.