UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 22 listopad 2015.

Kościół na zakończenie roku liturgicznego ukazuje nam Jezusa Chrystusa jako Króla Wszechświata zasiadającego na tronie, a zarazem ukrzyżowanego i po ludzku „bezsilnego” Zbawiciela. Jednak to właśnie Ukrzyżowany i Zmartwychwstały jest Głową Kościoła i Panem wszystkiego, co istnieje. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do współpracy w budowaniu Chrystusowego królestwa prawdy, sprawiedliwości, miłości i pokoju.

Dziś również wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy – patronki muzyki kościelnej – p. Organiście i naszej scholi składamy serdeczne życzenia.

Wszystkich zapraszamy na koncert: „Hymny Światowych Dni Młodzieży – o godz. 15.15. Przed koncertem oraz po jego zakończeniu, młodzież będzie zbierała fundusze na wsparcie akcji „Bilet dla brata”, czyli dla młodych ze Wschodu, by mogli uczestniczyć w ŚDM.

We wtorek – wspomnienie św. Męczenników wietnamskich Andrzeja i Towarzyszy.

W środę – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.

Witkowicka Wspólnota Akademicka zaprasza studentów, profesorów, lekarzy, nauczycieli na spotkanie przy kominku – wyjątkowo w tym miesiącu – w czwartek – 26.11.2015 – o godz. 20.30.

W piątek – grupa modlitewna zaprasza na czuwanie od godz. 17.20.

Kandydatów do bierzmowania z klas III zapraszamy na spotkanie w piątek o 18.45.

W przyszłą niedzielę – rozpoczynamy czas Adwentu – czas przygotowania się na przyjście Chrystusa w tajemnicy Bożego Narodzenia. Uczyńmy to z Maryją licznie uczestnicząc w Roratach – w niedzielę o 8.00 a w tygodniu o18.00 – szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. Na Roraty przychodźmy z lampionami i przynośmy serduszka z dobrymi uczynkami /będą później włożone do szopki/. Dzieci będą otrzymywały specjalne obrazki o świętych.

Członkowie rady parafialnej posiadający specjalne upoważnienie będą od przyszłego tygodnia roznosić do każdego mieszkania poświęcone opłatki z gazetką, kalendarzem jubileuszowym i życzeniami oraz zbierać ofiary na pokrycie części długów naszych budowlanych inwestycji – proszę o wyrozumiałość – przyjmijmy ich z życzliwością. Na osiedlu pojawili się już fałszywi roznosiciele opłatków – parafia nie posyła z opłatkami dzieci i młodzieży, ani ministrantów.

Poczytajmy prasę katolicką.

Serdeczne „Bóg zapłać” za każdą troskę o parafię i za każdą złożoną ofiarę na nasze inwestycje parafialne. Dziękujemy za troskę o kościół, kwiaty i trud sprzątania. Wyrazy wdzięczności tym, którzy przychodzą na wspólną modlitwę, za udział w adoracji i apelu w III piątek miesiąca oraz za modlitwę rodzicom z małymi dziećmi.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 9.00. Znajdźmy godzinkę czasu, by przygotować naszą świątynię.

Życzymy wszystkim, by Chrystus rzeczywiście był królem naszych serc i królem parafii – dedykując myśl św. Jana Bosko:

„Każda chwila czasu jest cenna, a każdy czas, który dobrze spożytkujesz,

będzie skarbem zdobytym przez ciebie”.