XXXIII Niedziela Zwykła – 15 listopad 2015.

Zbliżający się koniec roku liturgicznego przypomina nam o nadchodzącym końcu świata. „Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą” – mówi do nas Jezus. Przemija nasze życie, przemija świat. To nie powód do rozpaczy. To raczej wezwanie, by budować swoje życie na tym, co trwałe – na Słowie Boga. Słowo Boże daje nadzieję silniejszą niż wszystko. Eucharystia jest także zapowiedzią, jest przedsmakiem ucztowania z Bogiem w wieczności. Niech więc rozbudzi naszą tęsknotę za Bożą bliskością, za pełnią życia. W świetle tej prawdy chrześcijanin powinien układać swoje życie, dobrze wykorzystując swój czas. Dnia sądu Bożego nie można oczekiwać z założonymi rękami, trzeba się nań przygotować przez wierne wypełnianie swych obowiązków.

Dziś – III niedziela miesiąca – wyjątkowo listopadowa adoracja Najśw. Sakramentu – Msza św. szkolna o 11.30; Msza św. młodzieżowa o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I, II i III gimnazjum.

W poniedziałek- wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Bożej Miłosierdzia.

We wtorek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I i II gimnazjum o 18.45.

W środę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

W czwartek – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy.

W piątek – III miesiąca- wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera. Po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i czuwanie modlitewne szczególnie w intencji naszych zmarłych.  O 19.15 – czuwanie młodzieży – obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I, II i III gimnazjum. Apel Jasnogórski z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 20.00 . Na chwilę adoracji i apel wszystkich serdecznie zapraszamy.

W sobotę – III miesiąca – wspomnienie Ofiarowania NMProdziców z małymi dziećmi i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na nabożeństwo o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata i wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy – patronki muzyki kościelnej.

Również w przyszłą niedzielę – 22. 11 – nasza schola z towarzyszeniem instrumentów zaprasza wszystkich na koncert: „Hymny Światowych Dni Młodzieży – o godz. 15.15. Przed koncertem oraz po jego zakończeniu, młodzież będzie zbierała fundusze na wsparcie akcji „Bilet dla brata” organizowaną przez centrum Światowych Dni Młodzieży. Zebrane pieniądze zostaną przekazane dla młodych ze Wschodu, by mogli uczestniczyć w tych dniach. Informacje o akcji na rozdawanych przy wyjściu ulotkach.

Nie bójmy się poczytać prasy katolickiej i Pisma św..

Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach przy ulicy Galicyjskiej 17A zaprasza na spotkanie w sprawie obwodnicy północnej – w piątek 20.11.2015 – o godz.14.00. Szczegóły na plakacie.

  1. Michał KOWALSKI, proboszcz Woli Zachariaszowskiej szczerze dziękuje za ofiary na budowę nowego kościoła. My z serca dziękujemy za zrozumienie, pomoc i trud sprzątania w tym tygodniu: „Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę na pomoc Syrii i na nasze inwestycje .Niech tym większa będzie nasza modlitwa w intencji naszej parafii oraz za każdego dobroczyńcę i ofiarodawcę.

Decyzją X. Kardynała dzisiejsza składka jest przeznaczona na Światowe Dni Młodzieży.

Cierpliwie szukamy kościelnego. Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 9.00. Znajdźmy godzinkę czasu, by przygotować naszą świątynię do niedzielnej Eucharystii.

Życzmy wszystkim, abyśmy zawsze dobrze wykorzystywali czas i otrzymane talenty – ten parafialny również – które dał nam Bóg z myślą Św. O. Pio:

”Czas spożytkowany na chwałę Boga i dla zdrowia duszy

nigdy nie jest czasem straconym”.