XXXII Niedziela Zwykła – 09 listopad 2015.

Niedziela to dzień spotkań z Chrystusem, dzień radości i dziękczynienia za niezmierzone dary otrzymane od Boga. Z tego powodu przyszliśmy tutaj do naszej świątyni. Dzisiejsza Ewangelia mówi o dwóch wdowach, które są dla nas wzorem całkowitego zaufania Bogu; jedną z Sarepty pod Sydonem, karmiącą Eliasza; drugą z dziedzińca świątyni jerozolimskiej, wrzucającą grosz do skarbony. Taki jest ideał chrześcijańskiego życia: dzielić się tym, co posiadamy. Niech tekst dzisiejszych czytań ciągle uświadamia nam, jak wiele nam brakuje do tego, by umieć, jak Chrystus, oddać wszystko dla braci i za braci.

Zgodnie z decyzją Episkopatu Polski drugą niedzielę listopada przeżywamy w Kościele w Polsce jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wspieramy dziś Syrię, gdzie zginęło wielu chrześcijan a tysiące uchodźców musi uciekać. Po Mszach św. zbierane są ofiary do puszek na ten cel. Można również wysłać SMS o treści RATUJE na numer 72405 – karteczki przy wyjściu.

Zmianka różańcowa z wypominkami jednorazowymi o 15.30.

Za naszych zmarłych ofiarujmy przez cały rok: Msze św., modlitwy, odpusty oraz nasze codzienne krzyże, cierpienia, przykrości i dobre uczynki. Czytamy nowe wypominki – prosimy o zwrócenie uwagi na ewentualne błędy lub braki.

W poniedziałek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

We wtorek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

W środę – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa – Narodowe Święto Niepodległości – powierzmy Bogu losy naszej Ojczyzny i wszystkich Polaków.  Pomódlmy się za tych, którzy nią rządzą i będą rządzić oraz za tych, którzy za nią oddali swoje życie. Zapraszamy na Mszę św. w środę o 18.00.

W czwartek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

W piątek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum w piątek o 18.45, a z klas I wyjątkowo z klasą II w przyszły wtorek.

Listopadowa adoracja Najśw. Sakramentu w przyszłą niedzielę – III miesiąca. Dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30. A naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I, II i III gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

„Bóg zapłać” za udział w  modlitwie różańcowej za naszych zmarłych. Bardzo dziękujemy za wszelką troskę o naszą świątynię i za każde dobro i poświęcenie dla parafii, za kwiaty, sprzątanie oraz za każdą złożoną ofiarę na nasze inwestycje. Niech dobry Bóg sam wynagradza.

Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji naszej parafii, za każdego ofiarodawcę i dobrodzieja oraz o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 9.00.

Całej naszej parafii i wszystkim naszym rodakom z okazji Święta Narodowego życzymy, abyśmy zawsze byli wierni tradycji naszych głęboko wierzących ojców dedykując znaną sentencję:

„ Tylko pod tym krzyżem, tylko pod tym znakiem,

Polska jest Polską a Polak Polakiem”.

Modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi

Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przynosiła Imieniowi Twemu a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie. Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen