II Niedziela Adwentu – 6 grudzień 2015.

Czas Adwentu jest czasem radosnego oczekiwania, ale też czasem nawrócenia i oczyszczenia. Zachęca nas dziś Jan Chrzciciel: „ Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego..” Jeśli mamy przygotować w sercach miejsce dla Zbawiciela, musimy najpierw uporządkować drogę do naszego wnętrza. Z jednej strony trzeba ustawić właściwą hierarchię wartości, z drugiej trzeba pozbyć się złych przyzwyczajeń i grzechów. Wspólnie z Janem Chrzcicielem wyprostujmy drogi naszego życia Jezusowi, który przychodzi przede wszystkim w Eucharystii. Korzystajmy już ze spowiedzi św.- możliwość przed każdą Mszą św..

Z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. – adwentowa adoracja Najśw. Sakramentu.

Zmianka różańcowa o 15.30.

Dziś również – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa – uczmy się wzajemnego obdarowywania się. Po Mszy św. będzie można wesprzeć z tej okazji potrzebujące dzieci naszej parafii swoją ofiarą składaną do puszek.

Serdecznie zapraszamy na Roraty – w niedziele o 8.00, w tygodniu o 18.00. Zapraszamy przede wszystkim młodzież i dzieci – w poniedziałki gimnazjalistów, we wtorki klasy III i IV, w środy klasy V i VI, w czwartki dzieci z klas O, I i II, a w sobotę młodzież. Dzieci otrzymują specjalne obrazki o wielkich polskich świętych. Na Roraty przychodźmy z lampionami, przynosząc również serduszka z dobrymi uczynkami, imieniem i nazwiskiem /będą później włożone do szopki/ – wylosowane serduszko otrzymuje na jeden dzień figurkę Matki Bożej. Nie sprawiajmy przykrości Maryi i nie marnujmy czasu Adwentu. Dzieci i serduszek troszkę za mało?!

W poniedziałek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

We wtorek- Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msze św. w naszej świątyni o godz. 8.00 i o 18.00. Dzieci klas III i ich rodziców zapraszamy na Roraty o 18.00 – z poświęceniem medalików.

W środę po Roratach spotkanie Zespołu Charytatywnego.

Spotkania kandydatów do bierzmowania: z klas z klas I gimnazjum we wtorek o 18.45 a z klas III – w piątek o 18.45.

Zapraszamy na czuwanie modlitewne – w piątek od godz. 17.20.

W ramach duchowych przygotowań do ŚDM – raz w miesiącu – będą „Rekolekcje dla nas i całego świata” w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – najbliższe już 12. XII. – zapraszamy przede wszystkim młodzież – szczegóły na plakacie.

W przyszłą niedzielę zespół charytatywny będzie zbierał po Mszach św. do puszek ofiary na paczki świąteczne dla najbiedniejszych naszej parafii.

Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Krakowskiej zaprasza uczestników w wieku 16-25 lat na „Rekolekcje po męsku” w dniach 27-30. XII. 2015- szczegółowe informacje i zgłoszenia: www.seminarium-krakow.pl.

W tym szczególnym czasie kupujmy i poczytajmy prasę katolicką oraz Pismo św...

Niech nie zabraknie świecy „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” na naszym wigilijnym stole ofiara od 6 zł.

Można nabyć sianko wigilijne – ofiara na rozbudowę szopki.

Członkowie rady parafialnej i dorosła młodzież – posiadający specjalne upoważnienie – roznoszą poświęcone opłatki z gazetką i kalendarzem parafialnym, zaproszeniem na Pasterkę i życzeniami oraz zbierają ofiary na nasze parafialne inwestycje i ŚDM. Nasza parafia ma przyjąć przynajmniej 700 młodych w czasie ŚDM /zadeklarowanych mamy tylko 25/ dlatego będą rozdawane również deklaracje zakwaterowania – prosimy o wyrozumiałość i życzliwość. Gdyby kogoś nie było w domu – po kalendarz z opłatkami i deklarację prosimy przyjść do zakrystii. Prosimy o pomoc w roznoszeniu!!

Z serca dziękujemy za każde poświęcenie i pomoc w tym tygodniu, szczególnie niewiastom za sprzątanie. „Bóg zapłać” za każde wsparcie modlitewne, za każdą złożoną ofiarę.

Niech Dobry Bóg i Matka Boża Niepokalana wynagradza trud i wszelką ofiarność.

Wszystkim życzymy, jak największych owoców adwentowej zadumy i refleksji oraz dedykujemy przysłowie arabskie:

„Gdy Bóg dobrze człowiekowi życzy,

wtedy daje mu poznać własne wady”.