III Niedziela Adwentu – 13 grudzień 2015.

Trzecia Niedziela Adwentu „Gaudete” wzywa nas do prawdziwej radości. Pierwsze przyjście Syna Bożego przyniosło radość wszystkim ludziom, którzy na Niego czekali. Coraz bliżej jesteśmy świąt, a przede wszystkim coraz bliżej jesteśmy powtórnego przyjścia Jezusa na ziemię. Niech to spotkanie z przychodzącym Jezusem będzie dla nas wszystkich znakiem radości i niezachwianej nadziei, która nigdy zawieść nie może. By ta radość była pełna, trzeba podjąć wezwanie do nawrócenia i przemiany serca. Niech dzisiejsze spotkanie z Panem w Eucharystii i ostatnie adwentowe dni pomogą nam otworzyć serca na Bożą obecność.

Przyjdźmy chętniej i liczniej na roraty!. Niech Maryja czuwająca pomoże nam, jak najlepiej przygotować się i jak najowocniej przeżyć tajemnicę Bożego Narodzenia. Dzieci bardzo prosimy, by przychodziły i przynosimy serduszka z dobrymi uczynkami – by nie bały się zabierać figurki Matki Bożej na jeden dzień do swojego domu. Ciągle liczymy na to, że więcej będzie dzieci i serduszek.

Nasz zespół charytatywny zbiera dziś do puszek ofiary na paczki świąteczne dla najbiedniejszych naszej parafii.

„Bóg zapłać” w ich imieniu za każdą złożoną ofiarę.

W poniedziałek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

Kandydatów do bierzmowania z klas II zapraszamy na spotkanie we wtorek o 18.45 – a ministrantów i lektorów na zbiórkę – o 19.30.

Witkowicka Wspólnota Akademicka zaprasza studentów, profesorów, lekarzy, nauczycieli na spotkanie przy kominku – w środę – 16. XII. 2015 – o godz. 20.15.

W czwartek rozpoczyna się nowenna do Dzieciątka Jezus.

W piątek – III miesiąca- po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i czuwanie modlitewne szczególnie o dobre przeżycie świąt. O 19.15 – czuwanie młodzieży – obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I, II i III gimnazjum. Apel Jasnogórski z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 20.00 . Na chwilę adoracji i apel wszystkich zapraszamy.

Spotkanie ANIMATORÓW ŚDM i chętnych, by włączyć się w ich przygotowanie – o 20.30!!!

W sobotę – III miesiąca – rodziców z małymi dziećmi i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na nabożeństwo o 17.40 i Mszę św. roratnią o 18.00.

Możliwość skorzystania z adwentowej spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św. przez cały tydzień.

Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Krakowskiej zaprasza uczestników w wieku 16-25 lat na „Rekolekcje po męsku” w dniach 27-30. XII. 2015- szczegółowe informacje i zgłoszenia: www.seminarium-krakow.pl.

Można nabyć sianko wigilijne – ofiara na rozbudowę szopki.

W tym szczególnym czasie zachęcamy do poczytania prasy katolickiej i Pisma św..

Wielkie „Bóg zapłać” za każdą złożoną opłatkową ofiarę na potrzeby naszej parafii i ŚDM, za szacunek i życzliwe przyjmowanie przedstawicieli rady parafialnej, za każdą pomoc w tym tygodniu, szczególnie za roznoszenie opłatków i kalendarzy oraz sprzątanie i ofiarowanie świerków. Gdyby ktoś nie otrzymał poświęconych opłatków i kalendarza prosimy o zgłoszenie się do zakrystii. Wytrwale módlmy się za tych, którzy pomagają oraz za każdego ofiarodawcę.

Niech Matka Boża Niepokalana wynagradza wszelki trud i ofiarność.

Serdecznie zapraszamy do pomocy – w sprzątaniu i w przygotowaniu naszej świątyni i szopki na święta Bożego Narodzenia – /liczymy na naszą młodzież/ – w sobotę od godz. 8.30. Poświęćmy godzinkę czasu.

Wszystkim życzymy adwentowej radości i umacniającej nadziei – dedykując myśl Ericha Froma:

„Dawanie samo w sobie jest doskonałą radością”