XV lat istnienia naszej Parafii św. Marii Magdaleny.

Miłosiernemu Pan Bóg błogosławi” – bądź więc miłosierny!!!

Moi Drodzy!

W tym roku pragniemy przede wszystkim wyrazić wdzięczność Bogu, Bożej Miłości Miłosiernej za dar 15 lat istnienia naszej Parafii św. Marii Magdaleny i za to wszystko czego dokonał na tych terenach a więc w Witkowicach, Górce Narodowej i na Marszowcu (trochę krócej) w sferze materii i ducha. Dziękujemy za to, że mamy coraz piękniejszą świątynię (oby jeszcze liczniej przyciągała) i jej funkcjonalne otoczenie.

Wyrażamy wdzięczność Bogu za to, że coraz bardziej jesteśmy wspólnotą serc, żywym Kościołem wiary, nadziei i miłości, dzięki Jego darom, otrzymanym łaskom i opiece nad nami. Za wszystko niech dobry Bóg będzie jubileuszowo uwielbiony. Trzeba, aby każde nasze serce – hymn wdzięczności „Ciebie Boga wysławiamy”- radośnie wyśpiewało. Mamy za co Boga uwielbiać i mamy za co Bogu dziękować.

To już 15 lat istnienia naszej parafii, dlatego pragnę powiedzieć szczere „Bóg zapłać” Wam wszystkim, którzy tę wspólnotę parafialną tworzycie. Z serca dziękuję za wszelkie zaangażowanie i poświęcenie zarówno duchowe jak i materialne. Dziękuję za każdą modlitwę i świadectwo życia wiarą, za ducha zaangażowania i pomoc potrzebującym, za poświęcony czas i wszelki trud oraz za każdą złożoną ofiarę.

Niech otrzymany parafialny kalendarz na Nowy 2016 Rok będzie wdzięczną jubileuszową pamiątką.

Przed nami rok – czas wyjątkowej łaski. Będziemy go przeżywać duszpastersko pod hasłem „Nowe życie w Chrystusie, odkrywając znaczenie chrztu świętego we wspólnocie Kościoła, odkrywając w darze chrztu świętego wielką godność dzieci Bożych.

Rok 2016 będzie również czasem łaski dla nas i całej ojczyzny za przeżywany w duchu wdzięczności dar wiary otrzymany przez naszych przodków 1050 lat temu. Razem z młodzieżą całego świata i papieżem Franciszkiem przeżyjemy w lipcu 2016 r. Światowe Dni Młodzieży. Już dziś bardzo zachęcam byśmy wszyscy włączyli się w ich przygotowanie, każdy na miarę swoich możliwości.

Nade wszystko od 8 grudnia bieżącego roku będziemy przeżywać przez rok Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Papież wzywa każdego do świadczenia konkretnej miłości wobec drugiego, potrzebującego pomocy człowieka. W swojej encyklice Misericordiae Vultus (Oblicze Miłosierdzia Ojciec Święty napisał: „potrzebujemy nieustannie kontemplować tę tajemnicę miłosierdzia. Jest ona dla nas źródłem radości, ukojenia i pokoju….. miłosierdzie jest podstawowym prawem, które mieszka w sercu każdego człowieka, gdy patrzy on szczerymi oczami na swojego brata, którego spotyka na drodze życia. Miłosierdzie, to droga, która łączy Boga z człowiekiem, ponieważ otwiera serce na nadzieję bycia kochanym na zawsze, pomimo ograniczeń naszego grzechu. Są chwile, w których jeszcze mocniej jesteśmy wzywani, aby utkwić wzrok w miłosierdziu, byśmy sami stali się skutecznym znakiem Bożej Miłości”.

Przed nami ważny czas, który Bóg składa w nasze ręce. Zróbmy wszystko, aby wejść głęboko w jego istotę i go nie zmarnować- przyjąć Boże dary i nimi żyć.

Życzę wszystkim w duchu wielkiej wdzięczności abyśmy wpatrzeni w Nowonarodzonego Jezusa zapragnęli przyjąć dar Jego obecności. Niech On wypełni każdą ludzką pustkę przynosząc nadzieję i pokój serca. Życzę wielkiego zachwytu hojnością przychodzącego Boga i nieustannej tęsknoty za miłością, która zawsze jest i chce być z nami.

Takiego przeżycia tego czasu łaski , życzę wszystkim łamiąc się z każdym symbolicznie opłatkiem i jeszcze raz podpisując się pod życzeniami, które otrzymaliście Państwo na świątecznej kartce.

Wdzięczny za wszelkie dobro

Ks. Proboszcz Mieczysław Działek

P.S.

Serdecznie zapraszam na roraty: w niedziele o 8.00, w tygodniu o 18.00 i na kolejną jubileuszowa Pasterkę.