IV Niedziela Adwentu – 20.12.2015

W Liturgii Słowa IV Niedzieli Adwentu wyrażamy naszą tęsknotę za Chrystusem, który przychodzi. Mesjasz, Jezus Chrystus, przychodzi, by spełnić wolę Ojca i zbawić człowieka, by dzielić z nami ludzki los. Przyjmijmy Go z radością całym swoim sercem.

Dziś – III niedziela miesiąca – Msza św. młodzieżowa o 10.00 a Msza św. szkolną o 11.30 z obrzędem przyjęcia 2 nowych ministrantów. Zapraszamy na ostatnie Roraty.

Również dziś zespół charytatywny zbiera do puszek ofiary na paczki świąteczne dla najbiedniejszych naszej parafii.

„Bóg zapłać” w ich imieniu za każdą złożoną ofiarę.

W poniedziałek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną na święta – od 8.30 – prosimy o zgłaszanie.

Możliwość skorzystania z adwentowej Spowiedzi św. przed każdą Mszą św. oraz w poniedziałek, wtorek i środę od 17.00.

SzopkaW czwartek – Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do właściwego chrześcijańskiego przeżywania świąt Bożego Narodzenia i wieczoru wigilijnego – zapalenie świecy, odczytanie Ewangelii, wspólna modlitwa, łamanie opłatkiem, odwiedziny kolędowe, wspólny śpiew kolęd, potrawy wigilijne. W wigilię zachowajmy zwyczajowo post od pokarmów mięsnych. Duchowo zasiadamy do każdego wigilijnego stołu i łączymy się z wszystkimi, z każdą rodziną oraz składamy najserdeczniejsze życzenia: niech bijące z Betlejem źródło zbawczej miłości Boga napełni każde serce i każdą rodzinę.

O 7.00 – ostatnie roraty.

O północy tradycyjna Pasterka – każdego z osobna na nią bardzo serdecznie zapraszamy – przyjdźmy w duchu wielkiej wdzięczności Bogu i ludziom za wszelkie otrzymane dary. Nie prześpijmy tego szczególnego spotkania z Bogiem. Zaprośmy naszych gości, przyjaciół i sąsiadów. Msze św. w Boże Narodzenie jak w każdą niedzielę.

W Uroczystość Bożego Narodzenia 15 lat temu powstała nasza parafia p.w. Św. Marii Magdaleny. Przeżywając już „piętnastą – rocznicę” w duchu chrześcijańskiej radości – zaśpiewamy Bogu wdzięczne „Magnifikat” za wszystkie otrzymane dary i łaski. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wyświadczyli jakiekolwiek dobro naszej parafialnej wspólnocie w ciągu piętnastu lat jej istnienia, za wszelki trud i poświecenie, dziękujemy za każdą złożoną ofiarę. Niech Dobry Bóg wynagrodzi wytrwałość, poświęcony czas, włożony trud, nieraz nie zauważony, oraz tak wiele wyrozumiałości. Bardzo gorąco módlmy się o szczególne Boże błogosławieństwo na kolejny rok dla każdego z nas, dla naszych gości i dobrodziejów i oto, abyśmy mogli z Bożą pomocą dokończyć nasze parafialne inwestycje.

Suma jubileuszowa o 11.30, którą odprawi nasz rodak X. Władysław Palmowski.

W sobotę – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika – poświęcenie owsa. Msze św. jak w każdą niedzielę.

W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.

Składka z Pasterki – na Fundusz Obrony Życia SOS; ze Św. Szczepana – na UP JPII – „Bóg zapłać”.

Szczerze zachęcamy, by złożyć deklaracje i nie bać się przyjąć młodych w czasie ŚDM. Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować na nowootwarty adres e-mail naszego Parafialnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM:

Adres: sdm.krakow.witkowice@gmail.com

W przyszłym tygodniu rozpoczniemy wizytę duszpasterską, tzw. Kolędę:

28.12.15/poniedziałek/ X.Roman

od 15.30 Natansona/bez bloku 31A/ cała

28.12.15/poniedziałek/ X.PR

od 15.30

Kuźnicy Kołł. 31-49, 70-104

29.12.15/wtorek/ X.Roman

od 15.30

Rysiewicza

Siewna

cała

52-80, 25

29.12.15/wtorek/ X.PR

od 15.30

Stefanowicza

Górnickiego

cała

28, 52-80

Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę, za świerki, przywiezienie i ustawienie, za ciasto dla biednych, i za pomoc – wielki trud i ogromne poświęcenie – w przygotowaniu naszej świątyni na Święta Bożego Narodzenia. Dziękujemy zespołowi charytatywnemu – na rozniesienie paczek świątecznych najbiedniejszym i złożenie życzeń chorym naszej parafii.

Zachęcamy do kupowania i poczytania w święta prasy katolickiej i Dzienniczka Św. S. Faustyny.

„Boję się Jezusa przechodzącego obok” – niech ta myśl towarzyszy nam zawsze, a szczególnie w przeżywaniu tych szczególnie radosnych, rodzinnych i parafialnych świąt.