II Niedziela Zwykła – 17.01.2016.

Rozpoczynamy kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana”. Chrystus założył jeden Kościół. O zachowanie tej jedności modlił się przed swoją męką. Dziś chrześcijanie są bardzo podzieleni, a rozłamy między nimi są zgorszeniem i grzechem. Zróbmy rachunek sumienia z grzechów przeciwko jedności Kościoła, parafii, żałujmy za nie i przepraszajmy Jezusa Miłosiernego. Cierpliwie i wytrwale troszczmy się o jedność w naszych rodzinach, sąsiedztwach i w całej naszej wspólnocie parafialnej – przebaczając sobie wzajemnie.  Módlmy się z ufnością o jedność wszystkich wyznawców Chrystusa.

We wtorek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

W czwartek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy – Dzień Babci a w piątek – Dzień Dziadka – z tej okazji składamy im najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, potrzebnych sił i wielu Bożych łask. Wszystkich naszych dziadków i babcie zapraszamy na Mszę św. w czwartek o 18.00.

W piątek  – czuwanie modlitewne od 17.20.

W przyszłą niedzielę –  wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła – patrona dziennikarzy.

Zapraszamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej, dobrej książki i Pisma św.. szczególnie na feriach!.

Kończymy wizytę duszpasterską /kolędę/ w naszej parafii.

19.01.16 /wtorek/ od 15.30 Dożynkowa 105,172,174

Za zrozumienie i życzliwe przyjmowanie po kolędzie, za obietnice i porady, za wiele cennych uwag nieraz krytycznych, za chęć zaangażowania się w życie parafii i zgodę  przyjęcia młodych w czasie ŚDM oraz za zrozumienie i każdą złożoną ofiarę – serca wszystkim dziękujemy. Gdyby ktoś nie mógł przyjąć księdza po kolędzie w wyznaczonym czasie, a pragnie to uczynić, prosimy o indywidualny kontakt.

Serdeczne „Bóg zapłać” również za czuwanie modlitewne, udział w adoracji i apelu, małym dzieciom z rodzicami za modlitewną obecność w III sobotę oraz za każdą pomoc w tym tygodniu, szczególnie za sprzątanie.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Naszym dzieciom i młodzieży rozpoczynającym ferie zimowe życzymy dobrego Bożego wypoczynku a wszystkim ducha zgody i pojednania, byśmy szanując się wzajemnie, pomagali innym zrealizować swoje powołanie z myślą Seneki:

„Nigdy nie będzie szczęśliwy ten, kogo dręczy myśl,

że ktoś jest szczęśliwszy od niego!”.