III Niedziela Zwykła – 24 styczeń 2016.

Liturgia Słowa zaprasza nas dzisiaj do odnowienia przymierza z Bogiem, który gotów jest zapomnieć naszą szarą przeszłość i grzeszność, po to aby człowiek, mając ziemię i wolność, mógł Go czcić, nie tylko wargami, ale i czynami – żyjąc zgodnie z Jego przykazaniami. W Ewangelii Pan Jezus rozpoczynając swoją misję ogłasza „rok łaski od Pana”. Zwraca uwagę swoim słuchaczom, a więc i nam, że czas jest darem Boga. Słowo Boże dociera do nas w konkretnym czasie i miejscu, oświetla nasza dzisiejszą sytuację, wzywa nas do zajęcia właściwego stanowiska. Nie wystarczy słuchać słowa Boga. Ono ma się spełniać w naszym życiu. Prośmy Pana, by tak się działo dziś, tu wśród nas.

Kończymy kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Cierpliwie i wytrwale troszczmy się o jedność w naszych rodzinach, sąsiedztwach i w całej wspólnocie parafialnej – przebaczając sobie wzajemnie.

Przed W. Postem przeżywamy przez trzy kolejne niedziele nabożeństwo 40-godzinne. Dlatego już dziś po Mszy św. o 11.30 – będzie wystawienie Najśw. Sakramentu do godz.15.30. O 15.30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego. Wszystkich na poobiedni spacer do naszej świątyni i na chwilę adoracji serdecznie zapraszamy.

W poniedziałek – święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła.

We wtorek – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.

W środę – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa

W czwartek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

W piątek  – czuwanie modlitewne od 17.20.

W przyszłą niedzielę – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera, patrona wychowawców.

Nasza parafialna schola zaprasza wszystkich w przyszłą niedzielę – 31. 01 – na Mszę św. o 11.30 w intencji ŚDM i na koncert kolęd i pastorałek.

Spotkanie scholi w środę o 16.30 – chętnych zapraszamy.

Zachęcamy do poczytania prasy katolickiej.

Serdeczne „Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę i wszelkie dobro wyświadczone parafii, za modlitwę oraz pomoc w sprzątaniu.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Kończąc tydzień modlitw o jedność chrześcijan życzymy prawdziwej zgody i pojednania z wszystkimi, wzajemnego zrozumienia oraz jedności rodzinnej i parafialnej dedykując na cały tydzień myśl Petera Roseggera:

„Idźmy wszyscy razem w poczuciu jedności

i obowiązku cierpliwej miłości względem siebie.

Nie zawracajmy nigdy z drogi wiodącej ku Światłu”.