IV Niedziela Zwykła – 31 styczeń 2016.

Dzisiejsze czytania mówią o roli proroka, który był jakby „ustami Pana Boga”. Prorok, bowiem działał na Boże polecenie, a więc — napominał, groził karą, pocieszał. Gdy zapowiedzi spełniły się, ludzie wierzyli prorokowi. Chrześcijanin, na mocy swego powołania, ma być głosem Boga, ma być jakby małym prorokiem. Musi jednak wsłuchiwać się w słowo Boże, musi się modlić, być odpornym na zło, by innych podnosić na duchu. Niech każda Msza św. umacnia nas na drogach Bożej miłości, która jest cierpliwa, łaskawa i wszystko przetrzyma.

Przed W. Postem przeżywamy przez trzy kolejne niedziele nabożeństwo 40-godzinne. Po Mszy św. o 11.30 – będzie wystawienie Najśw. Sakramentu do godz.15.30. O 15.30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego. Wszystkich na poobiedni spacer do naszej świątyni i na chwilę adoracji serdecznie zapraszamy.

We wtorek – 2.II. – Święto Ofiarowania Pańskiego /Matki Bożej Gromnicznej/ – XX Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się szczególnie o dobre i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii. Msze św. z poświęceniem gromnic o 8.00 i 18.00. Składka w tym dniu na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

W środę – spotkanie scholi o 16.30 a po Mszy św. wieczornej zebranie zespołu charytatywnego.

W I czwartek – tłusty czwartek – kończy się powoli czas karnawału – coraz bliżej Wielki Post. O 17.00 „Godzina święta” – na chwilę adoracji szczerze zapraszamy. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie rady parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii.

W piątek – I miesiąca – litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00.

Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy „obowiązkowo” – kandydatów do bierzmowania z klas I, II i III gimnazjum. Po Mszy św. spotkanie lektorów.

O 16.30 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00.

W I piątek również – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy – błogosławienie chleba na każdej Mszy św..

Okazja do spowiedzi św. dorosłych i młodzieży w czwartek i piątek – od godz. 17.15. Czuwanie modlitewne w piątek od 17.20.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

W I sobotę – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy oraz Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. Zaraz po Mszy św. „Wieczór Jana Pawła II”. Wszystkich zapraszamy.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

„Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę oraz za każdą pomoc w tym tygodniu. Z serca dziękujemy za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni.

Sprzątanie naszej świątyni – rozbieranie choinek i szopki – w sobotę od 8.30 – bardzo prosimy o liczniejszą pomoc.

Wszystkim życzymy dużo potrzebnych sił i wytrwałości w codziennych trudach i w realizowaniu trudnego nieraz powołania życiowego a na dni kończącego się karnawału dobrej zabawy, smacznego pączka oraz podnoszącej na duchu prawdziwej radości serca i dedykujemy kolejny raz wymowną myślą św. Augustyna:

„Człowieku naucz się tańczyć,

bo inaczej aniołowie w niebie nie będą wiedzieć, co z tobą robić:”