V Niedziela Zwykła – 7 luty 2016.

Liturgia Słowa przybliża nam dziś sprawę naszego powołania. Każdy człowiek jest powołany przez Boga, aby realizował tutaj na ziemi przykazanie miłości. Człowiek jest narzędziem Boga tutaj na ziemi jeśli spełnia uczynki miłości. Miłość czyni człowieka wartościowym i pięknym w dziele stworzenia. Każdy z nas ma swoje zadanie do spełnienia, swoje miejsce w Kościele. Warunkiem powodzenia jest całkowite przylgnięcie do Bożych planów. Realizacja tej drogi gwarantuje pokój i szczęście, mimo trudności i przeszkód. Wielką pomocą jest każda autentyczna modlitwa i pobożny udział we Mszy św. Obyśmy często powtarzali za Izajaszem: „Oto ja, poślij mnie!” lub jak Piotr: „Na Twoje Słowo, Panie, zarzucę sieci”.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca – po Mszy św. adorując Najśw. Sakrament będziemy błagać o wszelkie potrzebne łaski na drogach powołania do miłości miłosiernej.

Przed W. Postem przeżywamy przez trzy kolejne niedziele nabożeństwo 40-godzinne. Po Mszy św. o 11.30 – wystawienie Najśw. Sakramentu. O 15.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia połączona ze zmianką różańcową. Wszystkich na poobiedni spacer do naszej świątyni i na chwilę adoracji serdecznie zapraszamy.

We wtorek – ostatki.

W Środę Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu – czas nawrócenia, poprawy, pokuty i głębszego zastanowienia się nad sobą. Msze św. z obrzędem posypania głowy popiołem o 8.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły – niech nas będzie stać na to wyrzeczenie.

W czwartek – wspomnienie NMP z Lourdes – XXIV Światowy Dzień Chorego. Liturgia zachęca nas, abyśmy w dźwiganiu krzyża cierpienia i choroby zaufali Bogu. Ojciec Święty zawierza chorych i cierpiących NMP Niepokalanie Poczętej i prosi Ją, by pomagała każdemu chrześcijaninowi przyjmować chorobę i cierpienie z Chrystusem dla zbawienia siebie i świata, a zdrowych prosi, by otoczyli ich szczególną opieką. Chorych, którzy mogą – X. Metropolita zaprasza w czwartek na Mszę św. o 12.00 – do Bazyliki Bożego Miłosierdzia.

Z racji Światowego Dnia Chorego naszych chorych i starszych – oraz ich rodziny i przyjaciół zapraszamy na nasz parafialny Dzień Choregow czwartek – 11. II. – do naszej świątyni. Bardzo prosimy o pomoc, aby mogli dotrzeć na to ich szczególne spotkanie z Jezusem. Program dnia chorego:

17.30 – Wystawienie Najśw. Sakramentu – Koronka do Bożego Miłosierdzia i czuwanie modlitewne – okazja do spowiedzi dla chorych i starszych.

18.00 – Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia i błogosławieństwem dla wolontariuszy i opiekunów chorych.

Spotkania kandydatów do bierzmowania: z klas I we wtorek o 18.30; z klas III w piątek o 18.30.

W piątek – Droga krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.30 – szczerze również zapraszamy.

W przyszłą niedzielę – I. Wielkiego Postu – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o 15.30. Znajdźmy czas na to szczególne rozważanie męki pańskiej. Na sumie o 11.30 poświecimy nowe stacje Drogi krzyżowej – kierujemy wielkie podziękowanie dla sponsorów. Również w przyszłą niedzielę – święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa – patronów Europy oraz św. Walentego – patrona zakochanych – wszystkim a szczególnie młodym – życzymy daru prawdziwej i odpowiedzialnej miłości.

Rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Trwa on do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św..

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę i za każdą pomoc, szczególnie w sprzątaniu naszej świątyni i rozbieraniu szopki i choinek oraz za wspólną modlitwę w czasie „Godziny św.”, nabożeństwa I sobót i „Wieczoru Jana Pawła II”. Dziękujemy za złożoną ofiarę – 745 zł – na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.30.

Wszystkim składamy serdeczne życzenia na ostatki i początek Wielkiego Postu z myślą Reinholda Schneidera:

„Każdy nasz los,

w którym widać krzyż, staje się łaską”.