I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 14 LUTY 2016.

W Środę Popielcową nasze głowy zostały posypane popiołem. Tym znakiem pokuty rozpoczęliśmy święty czas czterdziestodniowego Wielkiego Postu. W łączności z całym Kościołem podejmujemy drogę wielkopostnej odnowy i przemiany serc, trwając na modlitwie, słuchaniu Słowa Bożego, pełnieniu dzieł miłosierdzia, pokuty i umartwienia. Taka postawa ma ułatwić zerwanie z grzechem i szatanem. Kuszony na pustyni Chrystus pokazał nam, jak zwyciężać pokusy. Prośmy z wiarą Ojca, który jest w niebie: „nie dozwól, abyśmy ulegali pokusom”. Bądźmy ludźmi sumienia. Oczyszczajmy je i umacniajmy przez częstszą spowiedź i Komunię świętą oraz właściwe przeżywanie niedzieli. Niech w takiej postawie wspiera nas wyrażona w liście zachęta i błogosławieństwo X. Kardynała.

Dziś także – święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa – patronów Europy oraz św. Walentego – patrona zakochanych – wszystkim a szczególnie młodym – życzymy daru prawdziwej i odpowiedzialnej miłości.

Kończymy kolejny Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i w każdym naszym domu. Wielkopostne przyrzeczenia trzeźwości niech będą także jedną z form pokuty chrześcijańskiej.

Bardzo serdecznie zapraszamy na Gorzkie żale, które odprawiamy w każdą niedzielę o 15.30. Za udział w Gorzkich żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum we wtorek o 18.30.

Witkowicka Wspólnota Akademicka zaprasza studentów, profesorów, lekarzy, nauczycieli na spotkanie przy kominku – w środę – 17. II. 2016 – o godz. 20.15. Również w środę – spotkanie scholi o 16.30.

W każdy czwartek po Mszy św. wieczornej odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia prosząc o owocne przeżycie czasu Wielkiego Postu, rekolekcji, Świąt Wielkanocnych i odpustu parafialnego.

W piątek – trzeci miesiąca – Droga krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.30. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i czuwanie modlitewne. O 19.15 – Droga krzyżowa dla młodzieży. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I, II i III gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania. Niech poświecone dziś nowe stacje Drogi krzyżowej jeszcze bardziej zachęcają nas do odprawiania tego nabożeństwa.

Apel Jasnogórski z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 20.00 . Na chwilę adoracji i apel wszystkich serdecznie zapraszamy.

Spotkanie ANIMATORÓW ŚDM i chętnych, by włączyć się w ich przygotowanie – w piątek o 20.30!!!

Okazja do spowiedzi św. codziennie przed każdą Mszą św.

W sobotę – III miesiąca – rodziców z małymi dzieci i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na nabożeństwo o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

Również w sobotę – 20. II. 2016 – nasz alumn Bartłomiej Wajda przyjmie w Centrum Jana Pawła II posługę akolitatu jako następny stopnień w drodze ku kapłaństwu Chrystusowemu. Akolita może usługiwać przy Ołtarzu Pańskim, jest nadzwyczajnym szafarzem Komunii Świętej, może wystawiać Najświętszy Sakrament, a także puryfikować naczynia liturgiczne. Ogarnijmy go naszą szczerą modlitwą.

W przyszłą niedzielę – III miesiąca – Msza św. szkolna o 11.30. Msza św. młodzieżowa o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I, II i III gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania.

Już dziś zapraszamy wszystkich do udziału w rekolekcjach wielkopostnych w dniach 13 – 16. III. 2016.

Zachęcamy do poczytania prasy katolickiej, Pisma św. i książek katolickich – w tym czasie umacniania wiary.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. Hospicjum dla Dzieci „Alma Spei” będzie zbierać ofiary do puszek na pomoc dzieciom nieuleczalnie chorym.

Serdeczne „Bóg zapłać” – za udział drodze krzyżowej, za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, szczególnie za sprzątanie – oraz za każdą złożoną ofiarę. Szczerze dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu parafialnego dnia chorego. W imieniu chorych i starszych wyrażamy wdzięczność opiekunom i wolontariuszom za poświęcenie i każdy przejaw troski o nich.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.30.

Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu z myślą Romana Rogowskiego:

„Dopiero w światłości krzyża

można przyjąć ciemność trudu i cierpienia”.