II Niedziela Wielkiego Postu – 21 luty 2016.

Opis Przemienienia Jezusa według ewangelisty Łukasza ukazuje nam, że to co doczesne jest tylko etapem drogi i nic nie może nam przesłonić ostatecznego celu jakim jest kochający Bóg. Wizja na Górze Tabor – dotyczy perspektywy chwały, w jakiej może uczestniczyć każdy człowiek. Słowa Ojca Niebieskiego: „To jest mój Syn wybrany, Jego słuchajcie” odczytujemy, jako szczególne wezwanie do słuchania Słowa Bożego głoszonego przez Jezusa i do przemiany naszych serc. Również święty Paweł zachęca nas: „stójcie mocno w Panu”. Z Bożą pomocą jesteśmy zdolni pokonać wszystko, co nas zniewala i ogranicza.

Dziś również – III niedziela miesiąca – Msza św. szkolna o 11.30. Msza św. młodzieżowa o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I, II i III gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania.

Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale o 15.30. Składka na Gorzkich Żalach w przyszłą III-cią i pozostałe Niedziele W. Postu będzie zbierana na kwiaty do Bożego Grobu i na wielkanocny wystrój naszej świątyni. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego.

W środę – spotkanie scholi o 17.00 – chętnych serdecznie zapraszamy.

W każdy czwartek po Mszy św. wieczornej odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia prosząc o owocne przeżycie czasu Wielkiego Postu, rekolekcji, Świąt Wielkanocnych i odpustu parafialnego.

W piątek – Droga krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.30 – oczekujemy szczególnie na dzieci i młodych.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum w piątek o 18.30.

W przyszłą niedzielę – wspomnienie św. Romana Jurajskiego, opata-eremity /ok.390-464/. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia a szczególnie naszemu X. Romanowi życzymy obfitości potrzebnych darów Ducha św., opieki MB Nieustającej Pomocy i naszej patronki św. Marii Magdaleny.

Już dziś zapraszamy wszystkich do udziału w rekolekcjach wielkopostnych w dniach 13 – 16 marca.

Hospicjum dla Dzieci „Alma Spei”/karmiąca nadzieją/ zbiera dziś po Mszach św. ofiary do puszek na pomoc dzieciom nieuleczalnie chorym./słowo zachęty P. doktor Małgorzaty MUSIAŁOWICZ/

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej, Pisma św., Dzienniczka i dobrej książki.

Serdeczne „Bóg zapłać” – za udział w drodze krzyżowej, czuwaniu modlitewnym i apelu, w spotkaniu studentów i profesorów, rodzicom z małymi dziećmi, zaangażowanym w przygotowanie ŚDM, za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, szczególnie za sprzątanie – oraz za każdą złożoną ofiarę.

Oczywiście ciągle wytrwale oczekujemy na kolejne zgłoszenie chętnych, by przyjąć młodzież czasie ŚDM.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.30.

Niech kolejne dni Wielkiego Postu zbliżają nas do Boga i do ludzi – niech towarzyszy nam myśl św. Augustyna:

„Człowiek jest tęsknotą Boga,

jest celem Jego miłości”.