III Niedziela Wielkiego Postu – 28 luty 2016.

Gromadzimy się przy ołtarzu Pana, aby skosztować i zobaczyć, jak dobry jest Pan, który nas powołał do zbawienia. On dał nam swojego Syna, aby stał się ofiarą przebłagalną za nasze grzechy i całego świata. Chrystus pragnie swoją miłość wlać w ludzkie serca. Po raz kolejny Jezus przypomina nam dzisiaj o potrzebie nawracania, czyli powrotu do Niego. Bóg jest cierpliwy wobec nas, czeka na decyzję człowieka. Bóg w kierunku człowieka robi wiele kroków, ale jeden pozostawia nam.  Gdy nie stawiamy przeszkody i przyjmujemy ten wielki dar, potrafimy wtedy miłością rozświetlić całe nasze życie. Niech kolejne dni Wielkiego Postu będą czasem przyjmowania daru Bożej miłości.

Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale o 15.30. Składka na Gorzkich Żalach dziś oraz w pozostałe niedziele Postu będzie zbierana na kwiaty do Bożego Grobu i na wielkanocny wystrój naszej świątyni.

Z racji Imienin ogarniamy dziś naszego X. Romana szczerą modlitwą i życzymy mu obfitości potrzebnych darów Ducha św., opieki MB i naszej patronki św. Marii Magdaleny.

W środę – próba scholi o 17.00 – a po Mszy św. wieczornej spotkanie zespołu charytatywnego.

W I czwartek – o 17.00 „Godzina święta” – na chwilę adoracji szczerze zapraszamy. Po Mszy św. wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia – o owocne przeżycie czasu Wielkiego Postu, rekolekcji i Świąt.

O 18.30 – spotkanie rady parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii.

W piątek – I miesiąca – święto św. Kazimierza, patrona naszej archidiecezji – litania do Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00.

O 16.30 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00.

Droga krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.30 – oczekujemy szczególnie na dzieci i młodych.

Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy „obowiązkowo” – kandydatów do bierzmowania z klas I, II i III gimnazjum. Po Mszy św. spotkanie lektorów.

Okazja do spowiedzi św. dorosłych i młodzieży w czwartek i piątek – od godz. 17.15.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

W I piątek o 18.45 – spotkanie organizacyjne rodziców kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum.

W I sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. Zaraz po Mszy św. – „Wieczór Jana Pawła II”. Wszystkich zapraszamy.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie Romanom, Helenom i Kazimierzom składamy życzenia wielu B. łask.

Już dziś zapraszamy wszystkich do udziału w rekolekcjach wielkopostnych w dniach 13 – 16 marca.

Hospicjum dla Dzieci „Alma Spei” wyraża wielką wdzięczność za ofiarę 4.780 zł na pomoc dzieciom nieuleczalnie chorym.

Ciągle wytrwale oczekujemy na kolejne zgłoszenie chętnych, by przyjąć młodzież w czasie ŚDM.

W przyszłą niedzielę zespół charytatywny będzie zbierał ofiary do puszek – na świąteczne paczki dla najbiedniejszych naszej parafii.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej, Pisma św., Dzienniczka i książek katolickich.

Serdeczne Bóg zapłać” za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, za udział w Drodze krzyżowej – szczególnie za sprzątanie – oraz za każdą złożoną ofiarę.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.30.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy pokoju serca i jak najowocniejszego przeżywania czasu Wielkiego Postu z myślą Phila Bosmansa:

„Aby stać się lepszym,
nie musisz czekać na lepszy świat.”