IV Niedziela Wielkiego Postu – 6 marzec 2016.

Czas Wielkiego Postu, czas świętych rekolekcji, które przed nami – niech będzie czasem zastanowienia się i refleksji nad sobą, czasem modlitwy, umocnienia wiary i nawrócenia na Boże drogi, czasem pokuty, pojednania i naprawy krzywd. Nie zmarnujmy tego czasu łaski. Wszystkich bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w rekolekcjach od przyszłej niedzieli, wszystkich prosimy o ufną modlitwę i ofiarowanie swoich krzyży w tej intencji. Rekolekcje wygłosi O. Piotr BUCHOWICZ OFM – Program mamy w gazetce parafialnej i na stronie internetowej.

Z racji I niedzieli miesiąca uklękniemy dziś, by prosić o potrzebne łaski adorując obecnego wśród nas Miłosiernego Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.30 – rzewnie rozważając mękę Chrystusa będziemy błagać o Boże zmiłowanie. Składka na Gorzkich Żalach dziś i w pozostałe niedziele W. Postu będzie zbierana na kwiaty do Bożego Grobu i na wielkanocny wystrój naszej świątyni.

We wtorek – Dzień Kobiet – wszystkim paniom składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych łask, a panów prosimy o modlitwę i szacunek dla nich. Nasze panie ogarniamy wielką modlitwą i zawierzamy MB i św. Marii Magdalenie.

Witkowicka Wspólnota Akademicka zaprasza studentów, profesorów, lekarzy, nauczycieli na spotkanie przy kominku – w środę – 9. III. 2016 – o godz. 20.15. Również w środę – spotkanie scholi – o 17.00.

W czwartek po Mszy św. wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia – o owocne przeżycie czasu Wielkiego Postu, rekolekcji i Świąt.

W piątek – Droga krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy.

Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św.

Spotkania kandydatów do bierzmowania: z klas I gimnazjum we wtorek o 18.30, z klas III w piątek o 18.30.

W piątek – 11.III – rodziców razem z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. zapraszamy spotkanie organizacyjne o 17.15 i na Drogę Krzyżową połączoną poświęceniem książeczek.

Ciągle wytrwale oczekujemy na kolejne zgłoszenia chętnych, by przyjąć młodzież w czasie ŚDM.

Dziś i przyszłą niedzielę po Mszach św. nasz zespół charytatywny zbiera ofiary do puszek na paczki na święta dla najbardziej potrzebujących naszej parafii.

Zachęcamy do poczytania prasy katolickiej, Pisma św., Dzienniczka i dobrej książki – szczególnie w tym czasie umacniania wiary.

Gazetkę parafialną z programem rekolekcji, Wielkiego Tygodnia oraz życzenia świąteczne, modlitwę jubileuszową i zaproszenie na odpust otrzymacie państwo w najbliższych dniach. Szczerze dziękujemy całemu zespołowi redakcyjnemu i bardzo prosimy o pomoc w rozniesieniu gazetek.

Serdeczne Bóg zapłać” za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, za udział w „Godzinie świętej”, Drodze Krzyżowej, nabożeństwie I sobót i w „Wieczorze Jana Pawła” – szczególnie za sprzątanie i zamontowanie kinkietów pod Drogą Krzyżową – oraz za każdą złożoną ofiarę.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.30.

Wszystkim parafianom: dzieciom, młodzieży, starszym życzymy jak najowocniejszego przeżycia czasu świętych rekolekcji z myślą św. Ambrożego:

”Kto odchodzi od Słowa Boga, ten głoduje,

kto odstępuje od mądrości, głupim się staje,

kto odchodzi od źródeł, jest spragniony,

kto od skarbu się odsuwa, staje się biedny”.