XIII Niedziela Zwykła – 26 czerwiec 2016.

Współczesny świat zachęca nas do ciągłego nabywania, do posiadania, odwracając nas w ten sposób od prawdziwych wartości. To co wokół nas jest tutaj na ziemi jest często niestałe i niepewne. Tylko dobre czyny, wykonane z pomocą Bożej łaski i z dobrą intencją stanowią w oczach Stwórcy wartość i piękno. Eucharystia, którą celebrujemy jest dla nas skarbem nieocenionym, pozwala nam zaczerpnąć z  samego źródła Bożej łaski. Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli zachęca nas, abyśmy porzucili wszystko to, co przesłania nam Jezusa i od Niego oddziela. Otwórzmy się na działanie Bożego Słowa w naszym życiu, może szczególnie na wakacjach i urlopach.

W lipcu i sierpniu – nie będzie Mszy św. w czwartki o 18.00 i w piątki o 7.00/wyjątkowo będzie w I czwartek/.

W poniedziałek – wspomnienie MB Nieustającej Pomocy i bł. Władysława. Parafialny wyjazd pielgrzymów do Lewoczy i Starego Sącza o 5.30 – spod strażnicy. Duchowo i modlitewnie łączmy się z pielgrzymami powierzając swoje i parafialne intencje.

We wtorek – dyżur wolontariusza ŚDM w domu parafialnym od 18.30 – 19.00, również pod telefonem: 503 732 853.

W środę – 29. 06.UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁAMsze św. o 8.00 i 18.00.

W I piątek – nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o 18.00. Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę – o 17.20.

Również w wakacje zapraszamy dzieci na Mszę św. pierwszopiątkową o 16.30. Spowiedź od 16.00.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od 8.15.

Okazja do spowiedzi z racji I piątku – w czwartek i piątek od 17.15.

W I sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. Zaraz po Mszy św. ostatni „Wieczór Jana Pawła II” . Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę – święto św. Tomasza Apostoła.

Szczere życzenia składamy wszystkim solenizantom tego tygodnia – szczególnie Władysławom, Piotrom, Pawłom, Halinom, Tomaszom.

  1. Kardynał bardzo serdecznie zaprasza do udziału w XXXVI Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach: 6–11. 08. 2016.Szczegóły na plakacie.

Może mamy trochę więcej czasu – zachęcamy do kupowania i poczytania prasy i książek katolickich.

Wszystkim naszym dobrodziejom i darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie, szczególnie za każdą złożoną ofiarę, za kwiaty i pomoc w sprzątaniu kościoła – wytrwale za nich się módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od godz. 8.30.

Odpoczywającym życzymy dobrego odpoczynku a tym, którzy muszą pracować, wielu potrzebnych sił z myślą

  1. Asnyka:

„Nie pomogą próżne żale…

Ból swój niebu trza polecić,

A samemu wciąż wytrwale

Trzeba naprzód iść … i świecić.”