XII Niedziela Zwykła – 19 czerwiec 2016.

Gromadzi nas dzisiaj miłość do Chrystusa. Eucharystia jest miejscem spotkania z Bogiem i ludźmi. Niech to spotkanie przyczyni się do pogłębienia naszej więzi. Kościół przez sakramenty uświęca wiernych i daje okazję do przeżywania wspólnoty. Najważniejszym momentem życia każdej wspólnoty chrześcijańskiej jest dzielenie Eucharystycznego Chleba. Niech ono nam pomoże dźwigać krzyże i trudy każdego dnia i wszędzie przyznawać się do Chrystusa. Przyjęte Słowo Boże i sprawowana Eucharystia niech nas umacnia, byśmy zawsze byli Dziećmi Bożymi, może szczególnie na wakacjach i urlopach.

Z racji czerwca – miesiąca poświęconego Sercu Pana Jezusa – litanię odmawiamy w tygodniu po Mszach św. wieczornych, w poniedziałek rano.

We wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Dyżur wolontariusza ŚDM w domu parafialnym od 18.30 – 19.00, również pod telefonem: 503 732 853.

Rada Dzielnicy IV zaprasza mieszkańców na spotkanie w sprawie ŚDM z udziałem przedstawicieli Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu (ZIKiT), którzy objaśnią zasady poruszania się i organizacji miasta podczas imprezy. Spotkanie odbędzie się w czwartek – 23.VI. 2016 r. o godz. 18.00 –  przy ul. Chełmońskiego 24 (XIV LO).

W piątek – 24. VIuroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

Msze św. na zakończenie roku szkolnego –

  • o godz. 8.00 – dla klas 0 – IV,
  • o godz.10.00 dla klas V – VI i gimnazjum o 10.00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i naszych ośrodków wychowawczych oraz rodziców, wychowawców i pracowników szkoły. Spowiedź od 7.30 i od 9.30. Z racji uroczystości nie ma postu.

Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę w piątek od godz. 17.20.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia, szczególnie Janinom, Janom składamy najserdeczniejsze życzenia: wielu potrzebnych łask.

Jest jeszcze kilka miejsc na parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium MB w Lewoczy na Słowacji, Kieżmarku, Starej Lubowli, Starego Sącza, Tropia, Lipnicy Murowanej – w dniach 27-28.VI. 2016. Koszt około 150 zł – w tym przejazd, obiadokolacja, nocleg, śniadanie, ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii i kancelarii tylko do środy.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy i książek katolickich, szczególnie na wakacjach i urlopach.

Wszystkim dobrodziejom i darczyńcom naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie. Serdeczne „Bóg zapłać” – za udział w czuwaniu modlitewnym i apelu, rodzicom z małymi dziećmi, zaangażowanym w przygotowanie ŚDM, za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, szczególnie za sprzątanie i kwiaty – oraz za każdą złożoną ofiarę – wytrwale za dobrodziejów się módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od godz. 8.30.

Na czas rozpoczynających się wakacji i urlopów wszystkim życzymy zasłużonego Bożego wypoczynku – pamiętajmy o Bożych przykazaniach – szczególnie o modlitwie i Mszy św. niedzielnej z myślą L. Rydla:

„Tak mało na świecie dobroci,

A tyle jej światu potrzeba…

Nią życie jak słońcem się świeci,

Nią ziemia się zbliża do nieba.”