XI Niedziela Zwykła – 12 czerwiec 2016.

kosciol_witkowice_20160604_2Bóg jest miłością i pierwszy nas umiłował, posyłając swojego Syna Jezusa Chrystusa, jako ofiarę przebłagalną za nasze grzechy. Przebaczającej miłości Boga doświadczyli skruszony Dawid, a także kobieta z czytanej dziś Ewangelii. Dla faryzeusza kobieta płacząca u stóp Jezusa była tylko grzesznicą i nikim więcej. Tymczasem Jezus zobaczył w niej zagubionego człowieka wołającego o miłosierdzie. Nas też nie omija często zła skłonność do łatwych ocen naszych bliźnich. Bóg czyta w ludzkich sercach i sądzi je według miary miłości. Jezus uczy nas dziś przebaczania, współczucia i zrozumienia drugiego człowieka.

W czerwcu – miesiącu poświęconemu Sercu Pana Jezusa – litanię odmawiamy po Mszach św. wieczornych.

W poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.

We wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

Kandydatów do bierzmowania z klas I i II gimnazjum zapraszamy na spotkanie we wtorek o 18.30.

W środę – wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy – spotkanie scholi o 17.00 – na utalentowanych cierpliwie oczekujemy.

W piątek – III miesiąca – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, patrona Caritas – po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu: czuwanie modlitewne i adorację z modlitwami o uzdrowienie poprowadzi  wspólnota Odnowy w Duchu Świętym z Nowego Targu.  Na – 19.15 – zapraszamy naszą  młodzież. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I i II gimnazjum.

Apel Jasnogórski z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 20.00 . Na chwilę modlitwy, adoracji i apel wszystkich serdecznie zapraszamy.

Spotkanie ANIMATORÓW ŚDM i chętnych, by włączyć się w ich przygotowanie – w piątek o 20.30!!!

W sobotę – III miesiąca – rodziców z małymi dzieci i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na nabożeństwo o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – III miesiąca – wspomnienie św. Romualda, opata – dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30. A naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I, II gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania.

Wszystkim solenizantom i solenizantkom tego tygodnia, szczególnie Antonim i Jolantom składamy najserdeczniejsze życzenia – wielu łask.

Jest jeszcze kilkanaście miejsc na parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium MB w Lewoczy na Słowacji i Starego Sącza – w dniach 27-28.VI. 2016. Koszt około 150 zł – w tym przejazd, obiadokolacja, nocleg, śniadanie, ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Od 3.VI. na ekranach kin można oglądać wyjątkowy film, którego akcja rozgrywa się w naszym mieście p.t. „Bóg w Krakowie” – szczegóły na stronie internetowej: www.bogwKrakowie.pl.

Wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą pomoc i złożoną ofiarę. „Bóg zapłać” za kwiaty i sprzątanie.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od godz. 8.30.

Przeżywając miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa – życzymy niech Serce Jezusa ogarnie nas wszystkich Swoją opieką i błogosławi w codziennych trudach – niech towarzyszy nam modlitwa:

„Daj mi serce czyste – bym Ciebie mógł widzieć,

serce pokorne – bym Ciebie mógł słuchać,

serce miłujące – bym Tobie mógł służyć”.