X Niedziela Zwykła – 5 czerwiec 2016.

Liturgia Słowa mówi nam dziś, że dla chrześcijanina dzień bez Boga jest dniem straconym. Dlatego z radością gromadzimy się przy ołtarzu naszego Pana w ten świąteczny dzień, aby słuchać słowa Życia, które rodzi wiarę oraz karmić się Ciałem Zbawiciela. Słowo Boga i Niebiański Pokarm podtrzymują nas słabych w pielgrzymce do nieba. Przyjmijmy te słowa i nieśmy je tym, którym brakuje nadziei lub są pogrążeni w nędzy grzechu, aby Pan Jezus podźwignął ich i przyprowadził ich do wspólnoty Kościoła. Budujmy wspólnotę z Bogiem i z braćmi, których Pan postawił obok nas.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca dziś po Mszach św. adoracja Najśw. Sakramentu – odmawiając litanię i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najśw. Sercu Pana Jezusa – zawierzymy Mu nas samych, nasze rodziny i całą parafię.

Zmianka różańcowa o 15.30.

W czerwcu – miesiącu poświęconym Najśw. Sercu Pana Jezusa – litanię odmawiamy w tygodniu po każdej Mszy św. wieczornej a w poniedziałek rano.

Kandydatów do bierzmowania z klas I gimnazjum zapraszamy na spotkanie wyjątkowo z klasami II w przyszły wtorek o 18.30.

W środę – wspomnienie św. Jadwigi, królowej – patronki UP JPII i schól liturgicznych. Spotkanie scholi o 17.00  – na utalentowanych cierpliwie oczekujemy.

Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę w piątek od godz. 17.20.

W piątek – wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa.

W sobotę – wspomnienie św. Barnaby, apostoła.

Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium MB w Lewoczy na Słowacji i Starego Sącza – w dniach 27-28.VI. 2016. Koszt około 150 zł – w tym przejazd, obiadokolacja, nocleg, śniadanie, ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

Spotkanie organizacyjne rodziców scholanek przed wyjazdem do Rabki będzie w poniedziałek – 6. VI. o 18.30.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą pomoc i złożoną ofiarę. „Bóg zapłać” za udział w procesjach, adoracji, czuwaniu modlitewnym i „Wieczorze Jana Pawła II’ oraz za sprzątanie i kwiaty.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od godz. 8.30.

Na kolejny tydzień czerwca zawierzamy was i wszystkie rodziny Najświętszemu Sercu Jezusa dedykując wymowną myśl:

„Kiedy człowiek z całego serca stara się pomóc drugiemu,

pomaga równocześnie przede wszystkim samemu sobie.”