IX Niedziela Zwykła – 29 maj 2016.

Wiara jest wielkim darem. Tylko oczyma wiary możemy odczytać słowa i znaki Boga objawiającego się w historii. Wiara oznacza całkowite zawierzenie, zaufanie Chrystusowi, w którym działa moc Boża. Nasza wiara w Chrystusa, nasze całkowite zaufanie Chrystusowi, ma znaczenie i wartość nie tylko dla nas samych, lecz i dla innych. Niech dzisiejsza liturgia uświadomi nam, że od wiary każdego z nas zależy wiara i życie innych.

We wtorek – święto Nawiedzenia NMP – zakończenie nabożeństw majowych z procesją. Na procesję zapraszamy niosących świece, feretrony i sztandary, dzieci komunijne i do sypania kwiatków.

Miesiąc czerwiec jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszach św. przez cały miesiąc czerwiec.

W środę – 1 VI –  wspomnienie św. Justyna – Dzień Dziecka – wszystkim dzieciom naszej parafii składamy serdeczne życzenia: dużo Bożej radości i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W środę – spotkanie scholi o 17.00.

W I czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała z procesją i błogosławieństwem wianków, ziół i kwiatów na Mszy św. o 18.00. Serdecznie zapraszamy dzieci sypiące kwiatki, dzieci komunijne, niosących feretrony i sztandary. O 17.00 „Godzina święta”. Wszystkich szczerze zapraszamy.

Po procesji zebranie rady parafialnej – zapraszamy także wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii.

W I piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy – akt wynagrodzenia Najśw. Sercu Jezusowemu i litania po Mszy św. o 7.00 i 18.00. Z racji uroczystości nie ma postu. Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy „obowiązkowo” – kandydatów do bierzmowania z klas I i II gimnazjum.

O 16.30 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci św. od 16.00.

Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę w piątek od godz. 17.20.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

Okazja do spowiedzi św. dorosłych i młodzieży w czwartek i piątek – od godz. 17.15.

W I sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. Zaraz po Mszy  św. – „Wieczór Jana Pawła II”.

Zachęcamy do poczytania prasy katolickiej i Pisma św..

Z racji zbliżającego się Dnia Dziecka zespół charytatywny kwestuje dziś dla biednych i potrzebujących dzieci naszej parafii.

Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium MB w Lewoczy na Słowacji i Starego Sącza – w dniach 27-28.VI. 2016. Koszt około 150 zł – w tym przejazd, obiadokolacja, nocleg, śniadanie, ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

„Bóg zapłać” wszystkim za udział i przygotowanie procesji Bożego Ciała – szczególnie niosącym sztandary, feretrony i baldachim, porządkowym, policji, niosącym świece, prowadzącym śpiew, małym krakowiankom i krakowiakom, dzieciom pierwszokomunijnym i sypiącym kwiatki, ministrantom, kościelnym, lektorom i tym, którzy przygotowali ołtarze, ubrali domy i trasę procesji.

Serdeczne podziękowanie za kwiaty i każdą złożoną ofiarę. Wytrwale módlmy się za naszych dobrodziejów i ofiarodawców.

Na pierwsze czerwcowe dni składamy wszystkim serdeczne życzenia – zawierzając każdego z osobna Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z myślą A. Mickiewicza:

„Miej serce i patrzaj w serce.”