Uroczystość Najświętszej Trójcy – 22 maj 2016

W dzisiejszą niedzielę świętujemy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kościół przypomina nam prawdę, że Jeden Bóg jest jednocześnie wspólnotą trzech kochających się Osób: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Kiedy czynimy znak krzyża, wyznajemy wiarę w Boga w Trójcy Jedynego. Od tego wyznania zaczynajmy każdą modlitwę, dzień, pracę, a nawet posiłek. Bóg zaprasza nas dzisiaj, byśmy zgłębiali Jego tajemnicę – nie tyle rozumem, ale kochającym i wierzącym sercem. Zaprasza nas, byśmy oddawali Mu chwałę w codzienności. Odpowiedzmy na to zaproszenie. Wzywa nas przecież największa Miłość.

Trwa peregrynacja symboli ŚDM (Ikona Matki Bożej oraz Krzyż). Nasz dekanat przyjmuje symbole w parafii na Białym Prądniku – 22 i 23. V /niedziela/poniedziałek/

Program: niedziela 22. V:
12:45 – uroczyste wniesienie symboli do kościoła – Msza święta z kazaniem.
14:00 – czuwanie młodzieży i osób, które przyjmują w swoich domach pielgrzymów.
14:30 – konferencja; 15:00 – śpiewana Koronka do Bożego Miłosierdzia przeplatana tekstami z Dzienniczka.
19:00 – 20:00 – taneczne uwielbienie (tańce lednickie)
20:00 – 21:00 – wieczorne czuwanie: śpiewy Taize, droga miłosierdzia, apel i adoracja krzyża – Hymn ŚDM
Poniedziałek 23. V – czuwanie grup modlitewnych z poszczególnych parafii dekanatu: nasza parafia od 14:00 – 15:00, kto może bardzo zachęcamy, wybrać się na Biały Prądnik.

Również w poniedziałek – 23. V – o 19.00 – w naszej świątyni będzie spotkanie z rodzinami przyjmującymi pielgrzymów ŚDM.

Przychodźmy na nabożeństwa majowe, by zawierzyć Maryi wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30, a w niedziele o 15.30. Maryja czeka na to spotkanie z otwartym sercem – znajdźmy dla Niej pół godziny czasu!. Prosimy, by rodzice zachęcali swoje dzieci.

Zbiórka lektorów, ministrantów i kandydatów na ministrantów – we wtorek – po Mszy św. o 18.00.

W środę – spotkanie scholi o 17.00 – na utalentowanych cierpliwie oczekujemy.

W czwartek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

/BOŻE CIAŁO/.

Msze św. jak w każdą niedzielę: o 8.00, 10.00, 11.30, 16.15. Po Mszy św. o 11.30 pójdziemy w tradycyjnej już procesji z Jezusem Eucharystycznym ulicami naszej parafii; Dożynkową, Siewną, Natansona, Kuźnicy Kołłątajowskiej, Górnickiego, Głogową i Turowiec. Ołtarze jak w ubiegłym roku. Pomóżmy sobie wzajemnie w ich przygotowaniu – udekorujmy wszystkie nasze domy i ulice dając wyraz naszej wierze. Serdecznie wszystkich zapraszamy na procesję – szczególnie niosących feretrony i sztandary, harcerzy, dzieci pierwszokomunijne, dzieci klas IV, dzieci do sypania kwiatków oraz Żywy Różaniec ze świecami. Majówkę odprawimy w czasie procesji.

Próba dzieci sypiących kwiaty na procesji w środę o 18.30.

Archidiecezja Krakowska zaprasza wszystkich mieszkańców Krakowa na wieczór uwielbienia „Jak chleb – Moc modlitwy” 25.V. od 19.30 – 22.00 na Rynku Głównym. Szczegóły na ulotkach przy wyjściu.

Z racji zbliżającego się Dnia Dziecka zespół charytatywny będzie kwestował w przyszłą niedzielę dla biednych i potrzebujących dzieci naszej parafii.

Bardzo prosimy po Mszy św. o zabranie i pomoc w rozniesieniu kopert z zaproszeniem na Boże Ciało i prośbą, by przyjąć odważnie młodych  i zaangażować się w ŚDM – w naszej gazetce parafialnej. „Bóg zapłać„ wszystkim, którzy angażują się w jej powstawanie.

Serdeczne „Bóg zapłać” –  za udział w czuwaniu modlitewnym i apelu, rodzicom z małymi dziećmi, zaangażowanym w przygotowanie ŚDM, za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, szczególnie za sprzątanie – oraz za każdą złożoną ofiarę.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od godz. 8.30.

Niech Jezus w Eucharystii, który pragnie nawiedzić każdy nasz dom, każde mieszkanie – wniesie wiele błogosławieństwa w nasze serca, w nasze rodziny i sąsiedztwa z zachętą błogosławionego Jana Pawła II:

„Otwórzcie drzwi Chrystusowi – postawcie Eucharystię w centrum waszego życia”.